Velká část z nás žije celý svůj život ve strachu ze smrti. Ať se jedná o strach z neléčitelné nemoci, ukrutné bolesti nebo možná i z faktu, že nevíme, jestli nás pak něco čeká. A v takovém případě co? Na světě však existuje i mnoho lidí, kteří se se svým osudem již smířili a na smrt čekají s úsměvem na rtech.

Sérii fotografií pod názvem Right before I die publikoval americký fotograf Andrew George. Projekt je věnován „obyčejným lidem“, kteří jsou smrtelně nemocní a prožívají poslední chvíle svého života. Na 11 dojemných fotografií a vzkazů od lidí smířených se svou smrtí se můžete podívat v naší galerii.

FOTO: Co mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat

Co mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - wr9fGqDzPN2MpkLl0YMN_andrewgeorge2chuck_picCo mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - W6bCv9Ck0N06J3GBqRN1_andrewgeorge3ediccia_picCo mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - JosefinaCo mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - iD0Q4623Hu50vYr4QRyw_andrewgeorge9ralph_picCo mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - WsEGrdhXBqjBTZkhJP4M_andrewgeorge11sarah_pic
Další fotky
Co mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - rOPED8xrUXdG0eC5zjjX_andrewgeorge8odis_picCo mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - a9Av4p1l-6ll-rjTqb4G_andrewgeorge4john_picCo mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - Abel-437×328Co mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - -tkUtD-0rMq7DFfGXLNl_andrewgeorge5kim_picCo mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - Hjod4ldfUhob1oXNytfk_andrewgeorge10nelly_picCo mají na srdci lidé smíření se svou smrtí? Jejich slova by si měl každý zapamatovat - Ren-437×328

Důvodem, proč padesátipětiletý fotograf z Los Angeles tento projekt začal, byla jeho velmi blízká rodinná přítelkyně. Tu považoval za jednu z nejlepších osob, které kdy měl v životě tu možnost potkat. O jejích skvělých vlastnostech a pozitivním přístupu k životu se ale nikdy širší veřejnost nedozvěděla, protože nebyla ničím slavná. Žila naprosto obyčejný a spořádaný život. Andrew se proto rozhodl začít fotit obyčejné, pro většinu na první pohled nezajímavé lidi, jejichž čas na tomto světě se chýlí ke konci. V jejich slovech můžeme nalézt neuvěřitelnou moudrost, v jejich tvářích pak vidíme úsměv značící, že jsou se svým osudem naprosto smířeni.

Michal Švehla

Ohrané piano.

18 pozoruhodných fotografií, které nám ukazují, jak neúprosně plyne čas na našem světě

Komentáře