Po delším čekání se na český trh konečně dostal i model Honor 20 Pro. Výborně vybavený smartphone disponuje pokud ne nejlepším, tak jedním z nejlepších fotoaparátů na trhu. Nejlepší na tom je ale jeho cena – model stojí prakticky polovinu toho, co ostatní obdobně vybavené modely. Těžko říct, zda za to máme poděkovat strýčku Trumpovi, nebo zda jde o plánovanou politiku cenovou politiku čínského technologického giganta. Tak či onak, jsme nadšení.

HONOR 20 Pro získal druhé nejvyšší skóre v DXOmark v kategorii focení, které činí 111 bodů. Díky tomuto výsledku se může HONOR 20 Pro zaslouženě stavět na pozici nejvyšších skóré společně s těmi nejlepšími smartphony na trhu. Model si toto vysoké bodování zasloužil díky výkonným fotoaparátům, které pořídí skvělé fotografie i videa.

Baterie spolehlivě udrží telefon v provozu jednoho pracovního dne a pokud se trochu trochu uskromníte, bez problému se dostanete na jeden a půl a dva dny. Smartphone lze nabít z nuly na padesát procent během třiceti minut a do sta procent za hodinu a čtvrt.

Rámeček telefonu je kovový a záda skleněná s úžasným holografickým efektem. Podlouhlý modul fotoaparátu lehce vystupuje nad povrch zad. Telefon se i svou hmotností 182 gramů velmi dobře drží a designově se prostě povedl.

Foťák až na prvním místě

Jak už jsme zmínili, tím nejdůležitějším u propíraného modelu je fotoaparát. Díky ne zcela běžné čočce na pořizování makro snímků lze pořizovat makrozáběry již ze vzdálenosti 4 centimetrů. Vyzkoušet můžete na švábech doma. Nebo na přívětivějších zviřátkách:

Trojnásobný objektiv se pyšní 8 Mpx a optickou stabilizací. Vlastní mu je solidní dynamický rozsah, pěkné barvy a minimální ztráta kvality s trojnásobným přiblížením. Pokud máte dostatek světla, špatně na tom není ani pětinásobný hybridní zoom.

Hlavní 48 Mpx senzor od Sony s optickou stabilizací a velmi dobrou světelností f/14. Skládá 4 pixely do jednoho, a tak nabídné výsledné 12 Mpx snímky, kterým nechybí ostrost, pěkné barvy a velmi dobrý dynamický rozsah.

Pokud vám jde hlavně a jen o fotografie, tento model je pro vás jasnou volbou.

Komentáře