Dřevo se stále může zdát jako podivný materiál na výrobu hodinek. Nevydrží tolik, nesmí se moc namáčet, na potápění neprojdou a nemají ten odvěký punc luxusu jako kov a tak podobně. Jenže stejně bychom mohli pohlížet na džíny versus neoprén.

Ty nejkvalitnější hodinky jsou vždy vyrobené z přírodních materiálů. Bronzový trend z minulého roku, karbonové kusy Hublot, v podstatě cokoliv ze zlata, kožené pásky – to všechno jsou přírodní materiály. Není proto důvod, proč dřevo do této kategorie nezapočítat.

Sice asi nemůžete hledat dřevěné kusy u Rolex, ale mnoho mladých a čerstvých značek je dělá. Takže pokud vaše novoroční předsevzetí na běhání nevyjde, zkoušení nových věcí a podporování malých značek tak těžké není. Vybrali jsme nejlepší dřevěné hodinky, které mají velice kvalitní strojky a těla rozhodně nemají z překližky.

Wewood Unisex Assunt

Na první pohled vypadají tyto hodinky jako každé jiné z tmavé ocele, ale při bližším pohledu je evidentní, že jsou z leštěného dřeva. Patří ke kvalitnějším kusům a na ruce jsou lehké. Značka Weewood byla původně založena ve Florencii v roce 2010, ale během několika let se rozrostla po Evropě a do USA. Každý rok navíc vysází přes 5000 stromů.

Wewood, dostupné zde.

Mam Originals Stainless Dark

Hodinky Mam jsou trochu anomálie. Krom toho, že vyrábí dřevěné kusy, které vůbec nevypadají jako dřevěné, každý kousek dřeva zahynul přirozeně a nekácí nové stromy. Plus, značka má FSC certifikát, což znamená, že každé pořízení hodinek pomáhá určitou částkou zemi původu. Značka byla založena v Barceloně a všechny hodinky jsou ručně vyráběné.

Mam Originals, dostupné zde.

Eclipse Wooden Watch

Sportovní dřevěné hodinky. Protože chodit běhat nemusíte jen s testosteronem nabíjenými chronografy s obřím ciferníkem. Hodinky od Eclipse mají silikonový pásek, bambusové tělo je centimetr široké a sklíčko je safírové.

Eclipse, dostupné zde.

Original Grain Ebony Matte Minimalist

Pokud se necítíte na celodřevěný kus, ale stejně chcete nějaký vtipný akcent, tyhle jsou ideální. Kožený pásek, ocelové tělo a pouze zdobení z ebenového dřeva. Značka žije teprve čtvrtým rokem, ale už za tu dobu si vybudovala renomé. Založili ji dva bratři, z nichž jeden je původně hodinář a ten druhý řezbář.

Original Grain, dostupné zde.

Tree Hut Stainless Steel Wood

Hybrid mezi tradičními ocelovými hodinkami a moderními dřevěnými kusy. Ciferník a vklady v pásku jsou z ebenu, ale zbytek hodinek je z nezničitelné ocele. Strojek je vyrobený v Japonsku a na zadní dřevěnou stranu těla si můžete nechat krom textu vyrýt i obrázek.

Tree Hut, dostupné zde.

Amexi Men’s Wooden

Oproti předchozím kusům, Amexi se ani nesnaží připodobnit se tradičním hodinkám a kompletně si za výrobou ze dřeva stojí.

Ručně vyřezávané hodinky Amexi, dostupné zde.

Jestliže hledáte jen módní kus, kterým chcete ozvláštnit svou standartní sbírku hodinek, dřevěné jsou ideální. Mají svůj charakter a kvalitu, ale nestojí tolik jako jejich kovové sestřenice.

Komentáře