Představte si, že takhle stojíte v objetí se svojí holkou na hudebním festivalu, kde trávíte svoji první společnou dovolenou opojeni láskou i jinou ‚chemií‘. No a zatímco si společně ujíždíte na tónech oblíbené písničky, někdo vás vyfotografuje a ona fotografie se stane ikonickou součástí historie jednoho z nejznámějších hudebních festivalů všech dob. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního – ale co když zjistíte, že tito dva mladí lidé žijí a tvoří pár dodnes?

Jednoho pátečního srpnového večera v roce 1969 poslouchal mladý pár – Bobbi a Nick – zprávy z rádia. Hlasatel v nich vyprávěl o hudebním festivalu Woodstock, který se měl konat nedaleko města Bethel ve státě New York. Pověst, která mu předcházela, je i napříč původnímu rozhodnutí nezúčastnit se ho nakonec přesvědčila o opaku. „Neměli jsme v plánu tam vůbec jít, ani jsme nebyli hipíci, ale bylo nám 20 a museli jsme tohle zažít!“ vzpomíná Bobbi. Navíc, kdo by tehdy odolal? Program byl nabitý těmi nejlepšími kapelami, které se v té době objevovaly na hudební scéně. Mezi účinkujícími v tom roce byli Jimi Hendrix, The Who, Janis Joplin, Crosby, Still, Nash and Young.

FOTO: Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár

Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár - Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár - Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár - Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár - Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár -
Další fotky
Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár - Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár - Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár - Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár - Bobbi a Nick spolu dodnes tvoří šťastný pár -

Na takovém festivalu se to hemžilo tisíci návštěvníky a při pohledu shora připomínal celý areál spíše lidské moře. Neměli jste žádné soukromí. Ve dne v noci tu byly davy a navíc spousta z návštěvníků s sebou měla nějaký hudební nástroj, na který hráli, kudy chodili. Byli mezi nimi také fotografové a novináři, jako třeba Burk Uzzle. Ten si během nedělního rána vzal do ruky fotoaparát a rozhodl se dokumentovat jedinečnou atmosféru. V tom uviděl mladý pár, který se za vycházejícího slunce objímal ve stoje zabalení v dece. Byl to jeden z těch nepopsatelných okamžiků, které symbolizovaly podstatu celého Woodstocku. Vyfotil je bez jejich vědomí a tato fotografie byla o rok později použita na přebal gramofonové desky zvukových záznamů z festivalu.

Nicnetušící pár si desku koupil a ke svému překvapení zjistil, že ti dva lidé na přebalu jsou oni. „Kdo by v té době tušil, jakou významnou roli v hudebním světě tento festival bude mít,“ říká Bobbi. O to víc vás teď zasáhne fakt, že i když tato deska skončila někde v antikvariátech, jejich plamen lásky nikdy neuhasl. Bobbi a Nick se vzali v roce 1971 a mají spolu dva syny. Dodnes tvoří šťastný manželský pár. „Jsem velmi ráda, že jsme mohli být součástí něčeho tak velkého, jako je Woodstock. O to víc mě pak těší myšlenka při pohledu na onu fotografii, jak je krásné někoho milovat už přes padesát let,“ dodává Bobbi v rozhovoru pro americký portál The Vintage News.

Miroslav Romaniv

Čtěte také: Strhující příběh dvou bratrů, kteří stáli za zrodem legendárních značek Adidas a Puma fascinuje kontroverzní historií.

Komentáře