Letos na podzim si pro nás filmoví tvůrci připravili nálož novinek, které by nám neměly uniknout. Od návratu legendy sci-fi žánru až na Měsíc a odtud napříč fascinujícím vyprávěním ze zlomku české historie rovnou k dalšímu pokračování příběhu z kouzelnického světa. V klidu se usaďte, zásobte se popcornem a vypněte si zvuk na svém mobilním zařízení, protože filmový maraton právě začíná.

Predátor: Evoluce

Všichni fanoušci kultovního snímku Predátor pozor! Jeden z nejděsivějších lovců vesmíru se teď po několika letech vrací na naši planetu. Dokáže mu tentokrát vůbec ještě někdo čelit? My vám rozhodně nebudeme nic prozrazovat. Jedno je ale jisté, opět se samozřejmě objeví parta profíků a nesmí chybět ani sexy kočka.

Suspiria

Remake ze sedmdesátých let Suspiria je první dílem kultovní trilogie Tři matky. Do režisérského křesla zasedl ttalský režisér Luca Guadagnino, který minulý rok slavil úspěch nízkorozpočtovým snímkem o lásce z osmdesátých let – Dej mi své jméno. Hororový příběh z prostředí baletní akademie v hlavní rolích s Dakotou Johnson a Tildou Swinton vás stoprocentně nenechá nenechá v klidu spát.

První člověk

V životopisném dramatu sledujeme příběh nejslavnějšího amerického astronauta všech dob. Neil Armstrong, pilot pro NASA, který jako první člověk přistál na Měsíci. Strhující snímek o lásce k rodině, odhodlání čelit největší výzvě v historii lidstva a silném charakteru, díky němuž Armstrong překonal ty nejtěžší životní zkoušky.

Toman

Historické drama z prostředí naší domoviny od producenta a režiséra Ondřeje Trojana. Vypráví příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana. Mocného šéfa zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu. Jeho úkolem bylo sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. Napínavý thriller má premiéru v kinech už 4. října.

Fantastická Zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Pokračování úspěšné série z kouzelnického světa, která volně navazuje na příběhy čarodějnického učně Harryho Pottera. Nebo spíš poodhaluje, co se stalo dávno předtím, než se vůbec narodil. Druhý díl nese název Grindelwaldovy zločiny a vypráví o stejnojmenném mocném černokněžníkovi a jeho úmyslech sestavit vládu čistokrevných černokněžníků, jež získá moc nad všemi nemagickými bytostmi. V cestě mu ale stojí Albus Brumbál.

Miroslav Romaniv

Čtěte také: Vybrali jsme pro vás to nejlepší z české scény v kolekcích na jaro/léto 2019 na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Komentáře