Dejte vale večerům stráveným sledováním sportovních přenosů, vedením řečí o fotbale a pitím piva. Raději obvolejte pár kamarádů a vydejte se spolu na cesty. Nechte se zlákat vším novým a nepoznaným a pořádně to rozjeďte. Objevujte lákavá místa na zeměkouli, sbírejte adrenalinové zážitky, hodujte ve vyhlášených restauracích, popíjejte martini v plážovém baru nebo se ve stínu palmy oddávejte sladkému nicnedělání. Tady je pár tipů, kam se na ryze pánskou dovolenou vypravit a jak si ji maximálně užít.

Las Vegas: Světové hlavní město zábavy, radostí a požitků

Řeklo by se, že věcí mužů je hlavně vydělávání peněz a pěstování kariéry. Není! I pánové tvorstva si občas připadají jako roboti, kterým vyndali baterky, a to si pak nutně potřebují drobátko vyhodit z kopýtka. A nikde si tak neužijí extázi nových prožitků, barevnou rozmanitost nočního života, divokých party večírků, klubů, kasin a heren než právě v Las Vegas.

Máte-li v plánu oddávat se pití a hazardu nebo si užívat na nesčetných večírcích, pak se do města zábavy a hříchu vydejte klidně uprostřed horkého léta. V opačném případě se ale Las Vegas v létě raději vyhýbejte. S přísně omezeným rozpočtem pak doporučujeme světové centrum nočního života navštívit v době od listopadu do prosince. Poskytování různých slev je totiž mimo hlavní sezonu běžnou praxí.

Smíšené pocity strachu a nadšení z dosud nepoznané rychlosti vám naservíruje také automobilová závodní dráha. Las Vegas Motor Speedway je zkrátka takový „motoristický disneyland“ pro opravdové chlapy. Nezapomenutelný zážitek slibuje také vyhlídkový let vrtulníkem nad městem, gigantickým vodním dílem Hoover Dam s uměle vytvořeným jezerem Lake Mead a samozřejmě Gran Canyonem.

Miami: Nejlepší party destinace

Chcete-li se rozjet přímo do epicentra těch nejlepších večírků v celé Americe, doporučujeme výlet na Miami, kde noční život kypí až do svítání. V březnu se tu dokonce koná jedna z nejslavnějších hudebních akcí planety vůbec. Návštěva Winter Music Conference je jako pohled do umělecké kuchyně těch nejlepších hvězd taneční muziky, kde pod rukama uznávaných DJs vznikají nejnovější trendy house music. Případně pokud vás roztančí spíše latinskoamerické rytmy, vybírejte mezi kluby, z nichž se ozývají žhavé kubánské rytmy. Díky početné latinskoamerické komunitě s tím v Miami nebudete mít žádný problém. Druhý den se pak zase klidně vystavujte slunečním paprskům a chytejte bronz na South a Miami Beach. K dispozici vám tu bude nespočet barů, kaváren a restaurací. Ideální doba na návštěvu je od listopadu do dubna.

Amsterdam: Zábava prokládaná zábavou

Do třetice Amsterdam, město kanálů, umění, marihuany a racků. I když se většina zajímavostí koncentruje do centra a město si tak lze hravě projít i za půl dne, většinou se tak vůbec nestane. Stačí totiž jen na chvíli sejít z předem vytyčené trasy a za chvíli se přistihnete, jak sedíte v některé z mnoha restaurací či kaváren a dopřáváte si tradiční sendvič s čerstvým herinkem, cibulí a nakládanou okurkou. Později se můžete nechat na loďce provézt sítí vodních kanálů nebo se usadit v některém z ikonických coffeeshopů a legálně si ubalit jointa. Jen dejte pozor, abyste z té všudypřítomné vůně trávy neztratili hlavu. To si totiž často uvědomíte, až když se přistihnete, jak špásujete s korpulentní Dominikánkou někde ve slavné čtvrti červených luceren.

Barcelona: Nejlepší hudební kluby v Evropě i kolébka fotbalu

Odborníci mluví jasně! Muži, kteří si neodepřou dovolené, mají nižší hladiny kortizolu a až o 30 procent nižší pravděpodobnost úmrtí na srdeční onemocnění. Je tak v nejlepším zájmu žen, aby svým mužům ryze pánské dovolené alespoň čas od času tolerovaly. Nemusí přece hned jezdit až na druhý konec světa. Stačí, když si na pár dní vyjedou třeba na poznávací zájezd do Barcelony. Přímo v srdci hlavního města Katalánska totiž sídlí ty nejlepší evropské kluby (např. Elrow, Carpe Diem Lounge Club či Nitsa Club). A jelikož se v nich začíná žít až kolem půlnoci, zůstane jim dostatek času i na okružní prohlídku města a památek.

Pokud vás nepřesvědčí noční život, pak to jistě dokáže Španěly milovaný fotbal. Opravdovou lahůdkou pro partu přátel a fotbalových fajnšmekrů je pak návštěva slavného stadionu Camp Nou, kam se vejde téměř sto tisíc fanoušků. Maximálně uspokojeni ale budete odcházet už i z muzea FC Barcelony a prohlídky stadionu.

www.radynacestu.cz

Komentáře