V době koronavirové je to s rouškou a zamlženými brýlemi pořádná otrava. Ale nezapomínejte, že mají jednu výhodu – částečně eliminují přímý zásah kapének, v nichž se virus přenáší, protože pokud jste to nevěděli, tak covidové kapénky se do těla mohou dostat i přes sítnici oka. A nyní už pojďme na ty tipy:

Speciální spreje
V každé optice, ale i v některých drogériích či lékárnách seženete sprej proti mlžení brýlí. Ten nastříkáte na skla brýlí a poté vyleštíte hadříkem.

Voda s mýdlem
Každé sklíčko potřete slabší vrstvičkou klasického tuhého mýdla. Nesmývejte. Nasucho rozleštěte suchým hadříkem, dokud nebudou skla průzračně čistá. Mikroskopické kousky mýdla vám na sklech zůstaly a ty vás budou chránit před zamlžováním.

Pěna na holení
Pěnou na holení si nastříkejte úplně celé brýle – jak přední a zadní část sklíček, tak i obroučky. Nejenže tak brýle vyčistíte, ale navíc tím zabráníte i jejich zamlžování. Po nanesení a vyčištění doleštěte měkkým hadříkem.

FOTO: 6 rad, jak správně spát

6 rad, jak správně spát - 3d08a9f831fd89273ef0cfe25c5a2354-sleeping-man-sleeping-beauty6 rad, jak správně spát - na-zadech6 rad, jak správně spát - no-sleep-wallpaper6 rad, jak správně spát - sleeping6 rad, jak správně spát - sleeping-man
Další fotky
6 rad, jak správně spát - Young man in pajamas sleeping on sofa at home with teddy bear

Až přejde zima, bude to lepší
Pokud s žádným z výše uvedených tipů nebudete spokojení, nezbývá než počkat na teplejší dny, kdy se teplota skel brýlí srovná s teplotou okolí a kondenzace páry bude minimální.

MS

Komentáře