Po odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze se ruské ministerstvo obrany nechalo slyšet, že by stanici moskevského metra, která nese název Pražská, mohli přejmenovat na stanici Maršála Koněva. Česká vláda se rozhodla tuto urážku Rusku neodpustit, a proto uvažuje nad tím přejmenovat oblíbenou ruskou zmrzlinu na českou. Rusové zuří.

Česká odveta za metro

Česko-ruský boj během karantény nezná konce. Vše začalo tím, když se radní Prahy 6 rozhodli, že odstraní sochu Koněva, který pomáhal osvobit Prahu od nacistů, ale zároveň se podílel na krvavém potlačení protikomunistického povstání v Maďarsku. Bohužel Rusové vidí jen to dobré, ale už je nezajímá to špatné. Do toho všeho je ještě před nedávnou dobou naprosto znemožnil a naštval bývalý bulvární novinář Pavel Novotný, což v Rusku vyvolalo vztek, a tak neunesli odstranění sochy.

FOTO: 8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus

8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - granko8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - májka – yt8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - ped8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - Sklenice_Kofola8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - twitter jesenka
Další fotky
8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - Two_deformed_60th_anniversary_Pribináček_deserts8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - vinea8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - zmrzlina míša

Proto se ruské ministerstvo obrany rozhodlo jednat, a tak se zamýšleli nad tím, jak se nejlépe pomstít České republice. Několik chytrých ruských hlav se dalo dohromady a napadlo je, přejmenovat stanici metra Pražská v Moskvě, kterou takto pojmenovali v 80. letech minulého století, tedy v době, kdy Rusko naši zemi násilně okupovalo. V Praze se za „odměnu“ pojmenovala jedna ze stanic metra jako Moskevská, avšak po roce 1989 byla přejmenována na Anděl podle známé pražské křižovatky na Smíchově. Moskva se však rozhodla, že nebude název přejmenovávat.

Přejmenování ruské stanice metra dává stejný smysl jako kopnout do popelnice za to, že vám někdo dal pěstí na diskotéce, ale Češi se rozhodli, že Rusku nenechají nic zadarmo. Proto neoficiálně oznámili, že přejmenují ruskou zmrzlinu na českou. A argument je přitom pádný. Ruská zmrzlina se totiž vyrábí v Česku, a proto by se měla jmenovat česká. Rusové žijící v Česku už si tak v létě pravděpodobně nekoupí oblíbenou vanilkovou zmrzlinu mezi dvěma oplatkami.

Neměli jste nám rušit stanici metra v Moskvě! To máte za to.

Ferrari Lakatoš

Komentáře