Už dlouho se nestalo, aby dvě velké světové značky oznámily jmenování nových kreativců a navíc v jeden den. Obzvláště když se jejich cesty setkaly a celá situace působí tak nějak identicky. Oba designéři pracovali pro Burberry, oba byli jmenováni po turbulentních změnách ve společnosti a oba mají za úkol přinést mladistvý pohled na módu. 

Klasická britská značka Dunhil se rozhodla chytit druhý dech a opustit poněkud zašlý a unylý kout módy, kde v posledních sezónách seděla. Dovést značku do svěží budoucnosti nejde jak jinak než s novými lidmi a tak byl do pozice kreativního ředitele nyní jmenován Mark Weston. Nahradil po třech letech Johna Raye, který i přesto, že měl úžasné kvality, příliš lpěl na zachování dědictví a nepřinesl nic nového.

Ač vám jméno Mark Weston nemusí moc říct, určitě víte o Burberry. Weston působil na pozici viceprezidenta pánské linie pod vedením Christophera Baileyho a jakmile má někdo takovou školu, je jasné, že může značce jen pomoci. Burberry evidentně slouží jako skvělá položka v životopise, protože Dunhill „ukradl“ dalšího zaměstnance od Burberry již v lednu. Je jím současný CEO Dunhill Andrew Maag.

Paul Surridge - nový kreativní ředitel Cavalli.

Paul Surridge – nový kreativní ředitel Cavalli.

Značka Roberto Cavalli byla druhá, která dnes oznámila jmenování nového designéra. Je jím Paul Surridge, který má bezpochyby mnohem oslnivější resumé. Calvin Klein, Burberry (právě zde nějakou dobu spolupracoval s Westonem a oba je vedl Bailey – to je největší módní konspirace století), Ermenegildo Zegna a Jil Sander pod vedení Rafa Simonse.

Při práci pro Jil Sander se setkal se současným ředitelem domu Cavalli Giani Ferrarisem. Ten se za poslední rok postaral o zemětřesení v Cavalli neboť kompletně přeorganizoval celou značku, zrušil přes dvě stě pracovních pozic a přestěhoval firmu z Milána do Florencie.

Paul Surridge po přehlídce Z Zegna. Na lidech přímo poznáte, když dlouho pracují s Rafem Simonsem.

Paul Surridge po přehlídce Z Zegna. Na lidech přímo poznáte, když dlouho pracují s Rafem Simonsem.

Jmenování Paula Surridge není zas takové překvapení, protože nastal jeho čas. Nepochybný talent, který dostal k „moci“ a definování vlastního jména třeba Rafa nebo dříve i Toma Forda, zafunguje i zde a Cavalli se přesune do nové éry.

Weston bude prezentovat první kolekci již v červnu v Londýně, Surridge až na zářijovém fashion weeku v Miláně.

Komentáře