Existuje jen jeden důvod, proč přistupovat k oblékání maskáčoviny vážně. A to, když je váš zaměstnavatel armáda jakéhokoliv státu na světě (a možná ještě, když jdete lovit kachny). Pokud ale jde o módní statement, nemá smysl snažit se být seriózní. Maskáčovina nikdy nebude formální záležitost a je úplně jedno, že Italové ji vytvoří z kašmíru nebo hedvábí ve tmavě modré barvě a ušijí z toho oblek.

Prapůvodní význam maskáčoviny byl splynutí s okolím. Které bylo zelené. Nebo hnědé. Logicky, když jste v šedém městě, stane se opak. Budete vidět víc a tím pádem se vzorem camouflage musíte víc snažit. Jestli nechcete být vidět v našich městech, jděte v crocsech a s ledvinkou. Nikdo si nevšimne.

Camo bunda

Bunda nebo bomber jsou nejjednodušší kousky, pokud jste maskáče nosil naposled na vojně a nemáte moc zkušeností. Tričko bude vypadat, jako že se snažíte moc příliš, z tepláků neuděláte smart outfit. Nesnažte se jít někam za výrazné kreativní hranice, protože tento vzor je statement samo o sobě. Jakékoliv džíny, klidně i potrhané ale v perfektní velikosti. Tenisky, sneakers, kožené boots – funguje téměř cokoliv, ale opět, nesnažte se příliš s formální botou.

Camo kalhoty

Obhájit si maskáčové kalhoty vyžaduje vědomí, že umíte v módě chodit. Nejdou jen obléknout jako džíny a doufat v to nejlepší. Camo kalhoty musí být chladně vykalkulovaný krok. Samozřejmostí je, že necháte vyniknout pouze kalhoty a zbytek looku udržíte v naprostém minimalismu. Bílá košile bez přehnaného množství detailů a boty, které se tváří jako kanady budou v pořádku. Dejte si bacha na doplňky, protože něco zlatého vám jako zázrakem udělá look diktátora, po kterém jdou Spojené státy.

Maskáčové kalhoty Jack & Jones, prodává Zoot.cz

Šortky jsou mnohem příjemnější varianta, protože se nesnaží být formální a tím pádem máte povolenou větší kreativitu.

Camo teplákovina

Ano, kdykoliv a jakkoliv. Tepláky na běhání, mikina ke světlým džínům na casual večer. Pokud nechcete vypadat jako napodobeni Ramba někde v džungli, nenoste celou teplákovku. To vypadá na drtivé většině lidí komicky a dovolit si to může třeba jen Pharell nebo Jay.

Mikina Officine General, prodává Mr.Porter

Camo doplňky

Maskáčový batoh, detail na sneakers nebo slunečních brýlích jsou velmi zajímavý aspekt, který půjde k většině běžných outfitů. Neexistuje důvod, proč si nevzít camo brýle k šedému blazeru a chinos. Ošoupaný vojenský batoh zase bílému triku a černým leviskám. Bude to vypadat vtipně, zajímavě a nenuceně.

Sneakers, Valentino. Info o ceně v eshopu.

Batoh, Valentino, Info o ceně v eshopu.

Hedvábné loafers, Richard James. Prodává Mr. Porter

Pánský pásek, Givenchy. Info o ceně v butiku.

Jak camo nenosit?

Kombinovat dva nebo více různých druhů maskáčoviny je cesta do pekel. I dva květinové vzory jsou snazší. Pokud tedy nejdete přímo po looku drsného kluka z ulice, dejte si pozor, aby zbytek outfitu byl perfektní. Na člověku s čerstvým sestřihem bude vintage maskáčová bunda módní postoj. Opačný výsledek je kapitán Dan z Forresta Gumpa.

Komentáře