Stále více zákazníků zajímá, kde velké značky vyrábějí své produkty. Určitě jste již viděli Designed in California, Assembled in China nebo třeba Designed in Italy, Made in Poland. Vyprávět by mohl Hugo Boss, který v Metzingenu (Německo) zaměstnává tisíce lidí, ale veškerou výrobu outsourcuje po světě (kabáty vyrábí třeba v Dominikánské republice). Podobná situace je v případě bot. A k tématu se nedávno otevřeně vyjádřil i Andrew Loake. Článek jsme přeložili.

Andrew1

S nástupem internetu se změnily nároky a znalosti zákazníků, a čím dál více lidí se zajímá o to, kde jsou produkty, které nakupují, vyráběny. Chtějí podporovat lokální výrobce a místní ekonomiku. To nás samozřejmě velmi těší!

Ale když se snažíte dopátrat se toho, kde bylo něco vyrobeno, může to být velmi složité. Tak to je i v případě obuvi – a tak jsem si říkal, že by nebylo špatné celou věc trochu osvětlit.

Přibližně 99 % veškeré obuvi, prodávané ve Velké Británii, se v současné době vyrábí v zámoří, ale je zajímavé, že v rámci EU neexistuje zákon, který by přikazoval značení zboží zemí původu. Důsledkem toho většina značek, včetně spousty „anglických“ značek (poznámka Jakuba Lohniského: „Zdravíme Barker“:-) své produkty neoznačuje informací o zemi, kde byly vyrobeny.

My v Loake si ale myslíme, že je fér obuv označit informací o zemi původu – a tak ji značíme. Jsme neskutečně hrdí na své výrobní procesy a firemní tradici a jsme pyšní na to, že své boty vyrábíme sami – i když jsou některé modely produkovány v Indii. To, že všechny boty značíme, také znamená, že je můžeme vyvážet do zemí mimo EU s čistým svědomím, že dodržujeme všechny předpisy.

[#Beginning of Shooting Data Section] Nikon D2X 2009/10/08 09:50:13.4 RAW (12-bit) Image Size: Large (4288 x 2848) Lens: 85mm F/2.8 D Focal Length: 85mm Exposure Mode: Manual Metering Mode: Center-Weighted 1/125 sec - F/14 Exposure Comp.: 0 EV Sensitivity: ISO 100 Optimize Image: White Balance: Direct sunlight +3 AF Mode: Manual Flash Sync Mode: Flash Mode: Auto Flash Comp: Color Mode: Mode II (Adobe RGB) Tone Comp.: Normal Hue Adjustment: 0° Saturation: Normal Sharpening: None Image Comment: IMAGE COPYRIGHT- STEVE CARSE Long Exposure NR: Off High ISO NR: Off [#End of Shooting Data Section]

Jak již mnozí z vás vědí, kromě naší hlavní továrny v Ketteringu máme také druhou továrnu v Indii – tu jsme zřídili před několika lety, abychom navýšili výrobní kapacitu. Většina našich Goodyear Welted bot (včetně všech modelů v kolekci „Loake 1880“ a „Loake Shoemakers“) jsou vyráběny v naší továrně v Ketteringu, a řadu modelů „Design Loake“ jsme schopni vyrobit jak v Indii, tak v Anglii. Založili jsme továrnu vlastní, nechtěli jsme se totiž spoléhat na zdroje z již existujících továren a neoblomně jsme si stáli za tím, že nechceme prodávat indické boty – chtěli jsme vyrábět anglické boty v Indii. Veškeré vývojové práce jsou prováděny tady v Ketteringu – a skoro všechen materiál dodáváme odsud. Specifikujeme každý detail – od toho, jakou nit chceme použít, po počet stehů v jednom centimetru. Když se stejný model vyrobí v Ketteringu a Indii, nepoznáte, který byl vyrobený kde – jediným rozdílem je cena.

Když se podíváte na naši stránku, zjistíte, že je u každého produktu přesně napsáno, kde byl model vyroben. Před více než 2 lety jsme také začali boty vyrobené v Indii výrazněji značit přímo na podšívce (místo pod jazykem), abychom vyšli vstříc zákazníkům, kteří chtějí podporovat výhradně britskou výrobu a vybírají si opravdu jen produkty vyrobené v Anglii – ti pak při nákupu mohou mít jistotu, že tak činí.

[#Beginning of Shooting Data Section] Nikon D2X 2011/10/21 11:21:19.8 RAW (12-bit) Image Size: Large (4288 x 2848) Lens: Focal Length: 0mm Exposure Mode: Manual Metering Mode: Center-Weighted 1/125 sec - F/0 Exposure Comp.: 0 EV Sensitivity: ISO 100 Optimize Image: White Balance: Direct sunlight +3 AF Mode: Manual Flash Sync Mode: Flash Mode: Auto Flash Comp: Color Mode: Mode II (Adobe RGB) Tone Comp.: Normal Hue Adjustment: 0° Saturation: Normal Sharpening: None Image Comment: IMAGE COPYRIGHT- STEVE CARSE Long Exposure NR: Off High ISO NR: Off [#End of Shooting Data Section]

Pokud chcete koupit stylové a kvalitní boty za rozumnou cenu, jistě si vyberete z naší řady „Design Loake“, která je z větší části vyrobena v Indii. Pokud chcete jednoduchou Goodyear welted formální obuv v dobré kvalitě, uspokojí vás ekonomičtější kolekce „L1“, která je celá vyráběna v Indii.

V obou továrnách vyrábíme pouze tradiční obuv s Goodyear welted rámovou konstrukcí. Boty jiných konstrukcí – mokasíny, boat shoes, desert boots, driving shoes apod. jsou všechny vyráběny v zahraničí. Země výroby se odvíjí od toho, kde najdeme nejlepší továrny pro jednotlivé styly. V současné době tak například vyrábíme mokasíny v Itálii a Indii, boat shoes a driving shoes v Portugalsku a desert boots v Itálii. Všechny tyto méně formální modely jsou označeny jako „Loake Lifestyle“ a jsou samozřejmě označeny zemí původu.

Pokud ale trváte na koupi Goodyear welted rámové obuvi vyrobené v Anglii, a chcete si dopřát nejlepší možnou kvalitu (a to stále za rozumnou cenu), vyberte si jakýkoliv model z kolekce „Loake 1880“ nebo naší řady „Loake Shoemakers“, které jsou celé vyráběny tady v Ketteringu, v srdci Northamptonshire.

Loake 3

Každý, kdo své produkty vyrábí v Anglii, by jistě byl rád, aby jeho zákazníci věděli, kde je jeho zboží vyráběno, takže na značení země původu určitě nezapomene. Proto si myslím, že zlatým pravidlem v tomto případě je „když na tom není napsáno, že to bylo vyrobeno v Anglii, můžete předpokládat, že nebylo“.

Zdroj: http://blog.loake.co.uk/a-discussion-about-made-in-england/

Jak se starat o nové boty

Komentáře