Česko to opět dokázalo a udělalo díru do světa, za kterou by se nemuselo stydět ani Rusko nebo Severní Korea. Venezuelská univerzita v Caracasu se totiž rozhodla pozvat českou ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou přednášet o socialismu v Česku, který se tuzemské politice podařilo nastolit v naší prozatím demokratické zemi. Jedná se totiž o fenomén, jaký svět neviděl. Na její návštěvu se těši i samotný prezident Nicolás Maduro.

Maláčová bude přednášet o socialismu

Venezuelskou univerzitu v Caracasu zaujmula především přezdívka naší ministryně Maláčové. Té se totiž v Česku přezdívá „Venezuela“, a to právě kvůli poměrům, které v zemi zavedl prezident země Maduro, který se v minulosti živil jako řidič autobusu. I to může být plnohodnotná praxe k tomu zavádět socialismus v zemi, která se mohla mít i celkem dobře.

FOTO: 8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové

8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - miou8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - m8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - ma8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - malac8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - maláčová
Další fotky
8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - me8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - mi8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - mie

„Je to pro mě obrovská čest přednášet ve Venezuele. Dočetla jsem se, že Venezuela dokázala v roce 2017 zatočit s obezitou, protože hlad, který před třemi lety vládnul v zemi, přinutil ¾ všech obyvatel zhubnout v průměru 8 kilogramů z důvodu nedostatku potravin. Takže vše zlé je k nečemu dobré,“ potvrdila naší redakci samotná Jana Maláčová, jejíž jméno se v poslední době skloňuje ve všech pádech. Nyní totiž navrhla plošné rouškovné, což by znamenalo, že by každý senior dostal 6 tisíc korun. To vychází zhruba na 18 miliard korun, které naše státní kasa bohužel nemá.

Na přednášku v Caracasu se však prý velmi těší. Tématem by mělo být „Hospodaření státu v dobách krize“, což je v podstatě denní chleba naší oblíbené ministryně, která to umí roztočit z cizího. Mnozí se dokonce domnívají, že Maláčová chce vést Českou republiku stejně jako Venezuelu. Možná i díky ní se v budoucnu dočkáme v Česku uzavírání podniků, nedostatku potravin, porušování lidských práv a hlavně hyperinflací, což znamená, že si za vaše roky našetřené peníze kouíte akorát tak kus chleba a parkovné na náměstí ve městě, kde bydlíte.

Jaké nové poznatky asi tak Maláčová vysvětlí venezuelskému prezidentovi Madurovi, který je rovněž zastáncem socialismu podobně jako naše ministryně.

My samozřejmě doufáme, že z přednášky zbyde nějaký záznam, který někdo hodí na YouTube, protože to určitě bude stát za to… a hlavně to neberte tak vážně. Samozřejmě, že si děláme legraci. Ono totiž bohatě stačí, když paní Maláčová přednáší o socialismu v naší zemi.

Ferrari Lakatoš

Komentáře