Čezetu, skútr původně vyráběný v letech 1957 až 1964 Českou zbrojovkou Strakonice, si můžete pořídit i dnes a to hned v ekologickém elektrickém provedení. Musíme uznat, že tohle ručně vyráběné retro „prase“ má styl.

Československým skútrům Čezeta se kvůli typickému protáhlému čumáku neřeklo jinak než „prase“. Na vlně doby, kdy všechno retro je „cool a trendy“, tento stroj ožil a v listopadu loňského roku byla na trh uvedena jeho modernizovaná verze. Extravagantní vzhled zůstal, pod karoserií však nastaly velké změny. Díky zabudovanému elektromotoru je mnohem tišší a úspornější. Na proslulou jézeďáckou směs, kterou se stroj tradičně krmil, tak raději zapomeňte.

snimekobrazovky2016-02-25v194146

Nebylo by fér tenhle stroj odsoudit jako další z řady momentálního tendenčního poblouznění českých hipsterů (ať už jsou čímkoli). Nová elektrická Čezeta 506 je opravdu nadčasový skútr. Skútr si bere to nejlepší z ikonického šedesátkového designu s tím, že všechny aktualizované jízdní parametry a vymoženosti obstojí v současné konkurenci.

Hlavní dominantou retro „prasete“ je elektrický motor, který můžete nabít z jakékoliv zásuvky a to za pouhé 4,5 hodiny. Na jedno nabití ujedete potom bezmála 100 km. Samozřejmě se nejedná o žádné super rychlé žihadlo – z nuly na šedesát se dostanete za 4,5 sekundy a maximální rychlost se pohybuje kolem 90 km/h. Provozní náklady se díky elektrickému pohonu pohybují kolem jednoho eura na 100 km.

snimekobrazovky2016-02-25v194206

Zručný novátorský tým pod vedením britského konstruktéra Neila Eamonna Smitha vyrábí každý skútr ručně v České republice a nabízí vysokou míru personalizace jednotlivých kousků. Pokud by se s vaším milovaným „prasátkem“ cokoli stalo, dopraví Čezeta mechanika přímo k vám do garáže, anebo pokud přivezete pochroumaný skútr do základny v Mirošovicích u Prahy, postarají se o něj úplně zdarma.

A cena? Čezetu 506 si nyní pořídíte za akční cenu 9 900 EUR! To je úžasné! Není to úžasné?

Aston Martin DB5: Zákulisí restaurování auta Jamese Bonda

Komentáře