Vypráví se, že na finále portugalského poháru v roce 1982 nastoupil Malcolm Allison, trenér Sportingu Lisabon, ve svém, zatímco Quinito, trenér soupeře, tedy Sportingu Braga, zvolil pro tuto příležitost smoking. Oblečení mužů na lavičce je vůbec specifická věc. Zde je pět příkladů z té světlé strany elegance.

Pep Guardiola

Klub: Manchester City

Ani tento elegán výběhu za autovou čarou není bez chyb: obleky volí občas moc lesklé a často si k nim bere pásek, který nehezky postavu půlí. Ale jinak je tento Španěl mezi fotbalovými trenéry fashion šampiónem. Nosí vynikající odstíny, nápadité pletené věci (občas včetně roláku) i kvalitní neformální oblečení. A jednou si vzal dokonce tričko s krátkým rukávem.

Pep Guardiola

Taktika:

Hlavní důvod, proč hraje Guardiola úplně jinou fashion ligu než většina trenérů, je, že oblečení, zejména obleky, nosí upnuté na tělo. Tedy někdy až příliš: při odvetném zápasu loňského čtvrtfinále Ligy mistrů si u autové čáry roztrhl kalhoty.

Men's Slim and Skinny Suits Outfit Inspiration Lookbook

suitsupply 2016 hugo boss pre spring 2016 windsor ss16 newlook ss16

Roberto Mancini

Příklad, jak se má oblékat zralý muž ve středním věku, a to i když není Ital. Během působení v Manchester City se Mancini proslavil retro pruhovanou šálou, kterou dostal darem od jednoho držitele celoroční permanentky. Na základě obrovské poptávky pak tuto šálu začal klub prodávat. Nenechte však odvést svou pozornost tímto doplňkem od zbytku oblečení, které je dokonalé.

V Laziu zase Mancini údajně doporučoval hráčům, že k obleku mají nosit bílou košili a ne modrou, protože bílá mu přijde elegantnější.

Roberto Mancini

Taktika: nekupujte jen velká jména

Manciniho oblíbencem je Giorgio Armani, kterého považuje za jednoho z nejlepších návrhářů vůbec. Oblečení si však nechává šít od malé krejčovské firmy v Neapoli. Za skvělý šatník není nutné vyhazovat horentní sumy.Men's Tailoring

Samuels The Tailors Jupiter Tailored Fit Jacket Regent Navy Wool Two-Button Birdseye Suit G.D. Golding Two-Piece Business Suit Tailor Made London Black-White Fine Glencheck Suit

Zinedine Zidane

Současný trenér Realu Madrid má k módě blízko. Bývalý fenomenální záložník dříve stál modelem pro značky Louis Vuitton, Adidas Y-3 a Mango. Patří mezi muže, kteří si mohou i po dvacítce vzít na sebe sportovní oblečení, bez toho aniž by vypadali jako zastydlí pubescenti. Zidane pořád působí dojmem, že se svými svěřenci si, aspoň na tréninku, pořád může plnohodnotně zahrát.

Zinedine Zidane

Taktika: Hrajte hlavou

Jeho předností je kromě skvělé kopací i hlavičkovací techniky (zeptejte se Marca Materazziho) také schopnost zůstávat u nenápadných odstínů. Jeho paleta je spíš minimalistická, a to se týká jak obleků, tak teplákovky. Tvář by koneckonců měla poutat větší pozornost než oblečení.

Zidane For Mango Man

mango man aw15 mango man aw15 mango man mango man

Luis Enrique

Současný trenér Barcelony klidně nosí sportovní obuv k obleku. Stejně jako dříve v herním stylu je nyní všestranný, i pokud jde o styl. Když Barcelona hrála venku proti Arsenalu, fanoušci se neprávem vysmívali kvůli parce Replay a retro adidaskám v ladícím khaki odstínu. A Replay má navíc s Barcelonou smlouvu.

Luis Enrique

Taktika: nohu na míči

Enrique by mohl školit ve správném párování obleku se sportovní obuví. Obuv musí být klasická nebo minimalistická a oblek přiléhavý.

 

Men's Trainers With Suits Outfit Inspiration Lookbook

cinque ss16 windsor ss16 burton aw15 reiss aw15

Quique Sánchez Flores

Vypadá jako středomořská obdoba Dr. House. Když se představoval britskému tisku, přišel v přiléhavém obleku, košili s knoflíčky na límci a plátěných sportovních botách.

Quique Sanchez Flores

Taktika: Uvolněte se

Jsou určitě příležitosti pro elegantní obleky, ale o víkendu je možné zvolit klidně něco uvolněnějšího, k čemu si můžete vzít třeba i tričko. Od Florese se třeba můžete nechat inspirovat blejzrem, který vypadá jako svetr. Či svetrem místo saka. Či upnutou bundičkou.

Jamie Millar, Fashionbeans.com

… a jeden bonus navíc z české ligy: Vlastimil Petržela

petržela

11+2 nejošklivějších fotbalových dresů všech dob

 

Komentáře