Opravdových příběhů není pro filmy nikdy dost. Pro diváky jsou odjakživa přitažlivé, zvláště pak, pokud si můžou dohledat reálie nebo skutečné události, které byly motivem. Dnes se zaměříme na filmy válečné. Pokud chcete zažít filmy plné emocí, lidských osudů, dramatických scén, akcí nabitých situací a dozvědět se i něco z naší historie, podívejte se na těchto 10 tipů.

Dunkirk

Geniální válečné drama Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků na pláži severofrancouzského Dunkerku na jaře roku 1940. Příběh sleduje několik dějových linií, které spoje jediný cíl – za každou cenu zachránit a evakuovat co nejvíce mužů. Součástí příběhu je i velkolepý souboj pilotů RAF a německé Luftwaffe.

Generál Patton

Americký životopisný válečný film režiséra Franklina J. Schaffnera, podle scénáře Francise Forda Coppoly a Edmunda Hall Northa, z roku 1970 je portrétem jednoho z nejvýznamnějších amerických vojevůdců George Pattona, který vedl své jednotky v nezastavitelném tažení napříč Evropou. Film zobrazuje válečné scény i Pattonova nekompromisnost, nenávist k Sovětskému svazu, víru a geniální vojenské plánování. Film získal 8 Oscarů.

FOTO: 10 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí

10 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - 4064018-gate210 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - the_great_escape_header10 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - defiance0310 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - american_sniper_still10 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - movies_feature1-1
Další fotky
10 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - valkyrie11www-thewallpapers-org2560x192010 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - sphe-black_hawk_down_2001-full-image_gallerybackground-en-us-1483993183678-_ri_sx940_10 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - schindlers-list-2216-310 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - bill-oreillys-new-patton-film-cancelled-696×46410 skvělých válečných filmů podle skutečných událostí - bd7364fd-51df-11e7-92de-000c29a578f8

Černý jestřáb sestřelen

Unikátní americký válečný snímek Ridleyho Scotta, volně inspirovaný stejnojmennou knihou o událostech během vojenské operace Operace Gothic Serpent. Část elitní jednotky Delta Force je v roce 1993 poslána do somálského Mogadišu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora a pomoci tak občanskou válku potlačit. Ne vše ale probíhá podle plánu a vojáci se dostávají do děsivého boje plného strachu o život. Tento film rozhodně změnil budoucnost válečných filmů a je nabitý akcí i emocemi.

Schindlerův seznam

Děj příběhu se odehrává za druhé světové války v Krakově. Oskar Schindler byl člen nacistické strany a vlastnil prosperující továrnu, ve které zaměstnával Židy z místního ghetta. Ke konci války se správa třetí říše rozhodla přesunout všechny krakovské Židy do Osvětimi. Schindler se rozhodl tomu zabránit a koupit všechny Židy určené k transportu do své továrny. Vytvořil seznam (Schindlerův seznam), na němž bylo více než 1200 jmen. Jeden z vlaků, který byl určený do továrny, však omylem vyrazil do Osvětimi. Schindler se tam proto rozhodl odjet a všechny transportované ženy a děti vykoupit.

Valkýra

Tom Cruise ve skutečném příběhu plukovníka Clause von Stauffenberga, který stál v čele rozsáhlého protinacistického spiknutí. Cílem bylo zabít Adolfa Hitlera a využít plán Operace Valkýra k převzetí moci v zemi. Atentát na Hitlera však nejde podle plánu…

Adrian Amiridis

Všech 10 doporučených válečných filmů podle skutečných událostí najdete v galerii.

A zde se podívejte na 13 hororů, které se skutečně staly.

Komentáře