Známý čínský umělec a řezbář Čeng Čchun-chuej strávil čtyři dlouhé roky intenzivní práce na svém nevídaném díle. Do dvanáctimetrového kmene stromu vyřezal 550 jednotlivých figurek a předmětů a jeho výtvor se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdelší řezbářská práce na světě.

Řezba znázorňuje výjevy ze slavné malby nazvané „Oslava svátku Qingming na břehu řeky„, která byla namalována před 1000 lety. Je to jeden z nejznámějších čínských obrazů, přezdívaný čínská Mona Lisa, který zobrazuje život běžných Číňanů v období kolem roku 900.

FOTO: Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla

Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - treetrunkNejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - solid-wood-art-blog-130514-3-lgNejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - muazzam-guzellikteki-ahsap-oyma-sanatina-ait-22-etkileyici-calisma_413x232Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - totenart-escultura-exquisita-madera-5-900×300Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - 57a0ad1b3baf8_1420_
Další fotky
Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - article-2509367-197bdb4c00000578-405_964x563Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - driftwood-carving-ornateNejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - worlds-longest-wooden-carving-was-made-from-a-single-tree-trunk-zheng-chunhui-2Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - tree-sculpture-zheng-chunhui-1Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - tree-sculpture-zheng-chunhui-3Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - tree-sculpture-zheng-chunhui-4Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - tree-sculpture-zheng-chunhui-5Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - tree-sculpture-zheng-chunhui-2Nejdelší řezbářská práce na světě. Podívejte se na fotografie unikátního čínského díla - quingmingfestival

Festival Čching-ming byl historický čínský svátek, který připadal na 104. den po zimním slunovratu. Detailní scény na Čchun-chuejho díle detailně ztvárnil domy, lodě, stromy a stovky lidí, kteří si žijí svůj každodenní život.

Unikátní řezba, která je 12 metrů dlouhá, 3 metry vysoká a 2 metry široká, byla odhalena v Palace Muzeu v Pekingu, kde je také vystaven původní obraz.

Zajímá vás, jak vypadají nejkrásnější místa světa na Instagramu a ve skutečnosti? Čtěte zde.

 

Komentáře