Již dnes začíná Czech Design Week! Krom výstav v Hybernské čeká na návštěvníky široký doplňkový program a my jsme pro vás připravili přehled!

V úterý 28.11. v 18:00 hod se koná vernisáž Gerarda Kuijpers – Střet titánu?  v Galerii 1.

Dancing Stones se chystají vyplnit horizontální prostory. Zvlnit a stočit se v nich. Rozvířit svoji energii. Mocně rostou ze země a následně se zvedají výš na křehké větvičce. Pátrají po té nejpohodlnější a z té pak ladně a bez námahy rozkvétají k dosažení největších výšin.

White Guards mají odlišný přístup. Nejprve naleznou to nejklidnější z míst na zemi a zbaví se všech zbytných zátěží. Poté se propojí s nejzazšími místy kosmu. Z vědomostí tam nalezených přináší zpátky na Zem to, co je potřebné. O nic méně, o nic více. Proto při pohledu na White Guards nachází každý pozorovatel něco jiného. Někteří vidí zamrazené, nebo zkamenělé blesky, jiní pozorují meče, štěpící skály a další vidí obrovské, větrem plující pírka. Panensky bílé. Zdá se nepravděpodobné, že by kdy vstoupily do střetu s Dancing Stones. Spíše naopak, mají si spolu mnohé co říct. V naprostém klidu a tichu.

Matěj se narodil v roce 2004 a má rád dopravu, mapy a design. Věří, že jednou po Praze budou lidé jezdit v jeho modelu tramvaje nebo metra, stát v budově nádraží, které má již nyní navrhnuté ve svém počítači, a oblékat šaty, pro které ho baví navrhovat potisky i samotné střihy. V tom mu značně pomáhá máma, pro kterou se móda stala únikem z reality. O tom, jak vzniká globální retail charitativní značky Maappi promluví na přednášce v pátek 1.12. v 18:00 hod Matějovi rodiče.

V sobotu 2.12. bude Czech Design Week v Hybernská 4 programově bohatý. Ve 12:00 hod začíná přednáška Martina Gsandtnera Příroda 2.0, Architektura a design. Architekt, designér a kurátor Martin Gsandtner se věnuje výzkumu nové definice navrhování prostředí i vlastního designu prostoru a objektů využíváním škály dynamických či rastrových strategií v přírodě, nových technologií, nové materiality a prolínání hranic mezi obory. Své návrhy vytváří pomocí digitálních nástrojů a inspiraci k nim nachází v přírodě; specializuje se zejména na výzkum mikro a makro prostoru přírody a jeho inovativního a nepředvídatelného charakteru. Přednáška bude ilustrovat aplikační logiku přírody v architektuře a designu od nedávných příkladů z historie oboru až po kolekci jeho vlastních návrhů.

Ve 13:00 hod pokračuje program další přednáškou a workshopem Drink and Draw s přednášejícím z ateliéru DRAWetc. a v 16 hodin následuje přednáška punková úprava nábytku s přednášejícím z Dovýroby.

Večer vyvrcholí ve 20:00 hod křestem knihy City Primeval: New York Berlin Prague od Roberta Carritherse a Louise Armanda. Po premiéře v New Yorku a Berlíně se představí tato jedinečná kniha také v Praze na Czech Design Weeku. Zobrazuje étos umění a kultury New Yorku, Berlína a Prahy od 60. let do současnosti. Stěžejní umělci ukazují život v každém z měst a nabízí jedinečný vhled do nitra jejich výjimečných světů. Zahrnuje střípky ze životů Lydie Lunch, Iggyho Popa, Jen Michel Basquiata, Penny Arcade, Marka Reedera, Davida Černého a mnoha dalších, kteří utvářeli ducha své doby. Knihu poskládali a editovali newyorský fotograf Robert Carrithers a teoretický kritik a spisovatel Luis Armand.

“City Primeval: New York Berlin Prague” (Prague: Litteraria Pragensia; 2017) je souborem osobních zpovědí o čase a místě od stěžejních současných spisovatelů, hudebníků, designérů, filmařů, fotografů, umělců a tvůrců působící na undegroundové scéně New Yorku, Berlína a Prahy od šedesátých let po současnost. Od newyorského Post-Punk a No Wave k pádu berlínské zdi. Od sjednocení Berlína po sametovou revoluci a Pražskou renesanci.

PONDĚLÍ 27.11.2017

18:00     zahájení festivalu starostou Prahy 1 – Ing. Oldřichem Lomeckým, Eliškou Kaplicky Fuchsovou a zástupci Ministerstva kultury ČR v Hybernská 4, Containall

18:10     křest kalendáře Jan Kaplický – Personal by Alžběta Jungrová 2018“ v Hybernská 4, Containall

ÚTERÝ 28.11.2017

18:00     vernisáž Gerard Kuijpers-Střet titánu? v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1

PÁTEK 1.12.2017

18:00     talk show o vzniku globální retail charitativní značky Maappi v Hybernská 4, Containall

SOBOTA 2.12.2017

12:00     přednáška Martina Gsandtnera Příroda 2.0, Architektura a design v Hybernská 4, Containall

13:00     přednáška a workshop Drink and Draw, přednášející DRAWetc.,  v Hybernská 4, Containall

konec v 16 hodin

16:00     přednáška punková úprava nábytku, přednášející Dovýroby, v Hybernská 4, Containall

20:00     křest knihy City Primeval od Roberta Carritherse a Louise Armanda, v Hybernská 4, Containall, konec ve 24:00 hod

NEDĚLE 3.12.2017

18:00 vyhlášení vítězů Czech design Week Podzim 2017

 

 

 

 

 

Komentáře