Jamese Bonda čeká výročí! Na řadu totiž přichází film číslo 25. Po uvedení poslední bondovky, Spectre, se dva roky spekulovalo a dohadovalo o tom, kdo si 007 zahraje a nyní údajně Daniel Craig souhlasil, že se k ikonické roli vrátí. 

Když se po uvedení filmu Spectre Craiga jeden reportér zeptal, jestli bude hrát v dalším, řekl rozhodné ne. Bonda považoval za přežitého misogyna, který ženy jen využívá, je arogantní a nepřál si už být s touto postavou spojován. Buď šlechetné pohnutky, nebo skvělá taktika jak navýšit svůj honorář  o 50 milionů dolarů. Při první nabídce totiž šlo pouze o milionů 100. Za dva filmy.

Craig jako Bond vdechl celé sérii nový život. Každý z jeho předchůdců přinesl něco jiného a nějak postavu obohatil, ale až Craig přišel s něčím nadčasovým. Precizně padnoucí obleky od Toma Forda (bože, dej prosím ať Tom svolí a navrhne šatník i pro další filmy), svetry a chinos od Ralpha Laurena nebo klasicky britský lovecký ensemble od Barbour. Od moderních aut se vrátil ke klasickým kusům a na nohou měl Loake. Mimochodem, zajímavý nepodstatný fakt o oblecích pro Craiga: Tom Ford u svých sak dělá široké klopy, protože úzké podle něj vypadají, jako že krejčí neměl dost látky. Craig má ale tak široká ramena a hrudník, že klopy výjimečně zúžil, aby nevypadal jako Superman.

Krom toho se ovšem jeho Bond i lépe choval k ženám. To nikdo nemůže popřít. Je věčná škoda, že nechali zemřít Judi M Dench a už se nevrátí, ale můžeme doufat, že vyberou nějakou další odvážnou Bondwoman (ne jen další Bondgirl), jako byla Monica Bellucci.

Produkce filmu se ještě nyní snaží přesvědčit Adele, aby napsala a nazpívala další song, protože u Skyfall zafungovalo spojení Adele – Craig naprosto magicky. Well Played.

Kdo je váš nejoblíbenější Bond?

Komentáře