V našich zeměpisných šířkách známe jen mírnější verzi takzvaného „Černého pátku“. V Česku se jedná prakticky jen o souboj velkých prodejců v tom, kdo přijde s lepší marketingovou kampaní. V USA, kde se fenomén Black friday zrodil, však jde o mnohem víc. Mimo jiné o jedinečnou příležitost nechat se ušlapat šíleným davem kvůli slevě na kuchyňský mixér.

Lepší televize v hrsti, nežli krocan na stole. Mnozí Američané s nadšením vymění poklidnou slavnostní večeři Dne díkuvzdání s rodinou za přípravy na Black friday, kdy mají možnost několik hodin dobrovolně mrznout před obchodními centry, poté se při slavnostním otevření nechat pošlapat hysterickým davem a následně odejít (pokud jim to zdravotní stav dovolí) bez vysněné televize za neuvěřitelně nízkou cenu.

FOTO: Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství

Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Black-Friday-Horror-Stories-04Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Friday-5-1-768×512Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Black-Friday-Horror-Stories-02Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Friday-8Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Friday-30-768×538
Další fotky
Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Friday-17Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Friday-22Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Friday-26Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Friday-3Podívejte se, jak vypadá americké nákupní šílenství - Friday-9-500×297

A takový scénář je jen slabým odvarem toho, co se na Black friday může skutečně přihodit. Za poslední roky došlo dokonce k mnoha, kdy běsnící dav někoho ušlapal k smrti. Není pak divu, že policie je nucena v některých případech zasahovat a neútišné zákazníky vystříkat pepřákem.

V galerii výše se můžete přesvědčit o tom, že na Černý pátek je opravdu lepší zůstat doma.

Michal Švehla

 

Komentáře