Kdo si chce vychutnat klasický tabák, musí dnes brát ohled na své okolí. Hledat vhodné prostory a často s cigaretou doslova odcházet za roh, stranou od nekuřáků. Glo přináší řešení a boří zeď mezi kuřáky a zbytkem světa.

Na úvod článku se sluší zmínit, že nechceme kouření nijak glorifikovat, ale zároveň nad ním nezavíráme oči. Pro značnou část populace je to každodenní rituál a do jisté míry i požitek. Romantizovaný reklamami Marlboro s hulícím kovbojem odjíždějícím do záře zapadajícího slunce, posvěcený ve své době renomovanými doktory. Pohled na kouření se od těch dob hodně změnil, samotné kouření ale nikoliv. Jistě, objevila se alternativa v podobě vapingu, ale chuť a vůni tabáku je obtížné nahradit. A právě proto přední tabákové společnosti přišly s cigaretou 2.0. Kuřákovi nabídne veškerý komfort a polechtání smyslů, zároveň však po vzoru dnešních moderních aut snižuje emise na nulu. Ačkoliv kouříte poměrně běžnou cigaretu, okolostojící osoby nijak neohrožujete na zdraví tzv. druhotným kouřením.

Glo totiž funguje na principu nahřívání tabáku. Speciální cigaretu, která vypadá jako běžná slimka a prodává se v sedmi příchutích tabáku Dunhill, zasunete do kovové krabičky a vnitřní mechanismus ji nahřeje na teplotu cca 240 stupňů. Glycerin v cigaretě se promění v páru, která je nosičem prémiového tabáku. Stačí počkat, až lesklý gadget ve vaší ruce jemně zavibruje na znamení toho, že směs má ideální teplotu, a pak potáhnout jako z běžné cigarety. Plná chuť tabáku, která tak moc chybí uživatelům e-cigaret, bez vedlejších příznaků a efektů. Běžná cigareta hoří při troj až čtyřnásobné teplotě a při tom se uvolňuje zejména škodlivý dehet. S Glo vyfukujete do okolí jen neškodnou páru a stejně tak ohleduplný je systém k vašim plícím. Do těla se dostane jenom nikotin.

 

British America Tobacco vyvinul Glo jako další kapitolu velkého tabákového příběhu. Ohleduplní kuřáci, snažící se udělat něco pro zdraví své i svých blízkých, tak mohou dál zažívat onen pravidelný rituál. Promnutí cigarety, která v ruce zašustí, přivonění k tabáku uvnitř (k dispozici je tradiční směs, ale i mentol, citrus nebo lesní ovoce) a potáhnutí z filtru, který vykukuje z krabičky s výrazným designem. Pouzdro je k dispozici v několika metalických odstínech – tak trochu po vzoru iPhonů – a cigarety jménem NEO Stick mají barevně odlišené krabičky podle příchuti. Nutno připomenout, že ačkoliv jsou nahřívače tabáku mnohem zdravější než potahování z běžných cigaret, stále obsahují návykový nikotin. Kouření Glo je ovšem podle lékařských studií dostatečně šetrné a především ohleduplné k ostatním. Jakmile si okolí zvykne, že „kouříte“ lesklou kovovou krabičku s výrazným podsvíceným tlačítkem, budete za „zeleného“ kuřáka, který nikde svou potřebou nekazí „atmosféru“. Pocit cool kovboje z reklamy zůstává, plíce si oddechnou a vy jste věrní tradici i pokroku zároveň.

Komentáře