Mysleli jste si, že Brabus dělá jenom monstrózně nadupané mercedesy? Kdepak!

Začátkem dubna si tuningová společnost Brabus přijela na veletrh veteránů Techno-Classica v německém Essenu pohrát s překvapivě velkým houfem mercedesů. Nešlo ovšem o megamedvědy s megaobřím výkonem, nýbrž o pečlivě vypiplané modely subtilních veteránů.

Mercedes-Benz 280SL

Ano, Brabus je známý spíše díky hřmotnějším tuningovým úpravám moderních vozů firmy Daimler, ale teď začal koketovat s autentickou revitalizací starších modelů od mercedesu. Čtyři tisíce člověkohodin – tak dlouho v průměru trvá ‚omlazení‘ jednoho vozu, aby vypadal zase jako nový. Vlastně jako starý, ale když byl nový.

Jak to probíhá, asi sami správně tušíte. Původní vůz je třeba kompletně rozebrat, do posledního šroubku, všechny součástky prohlédnout a zaevidovat, a ty vadné vyhodit.

Z karosérie se odstraní původní lak, povrch se ošetří proti korozi a pak se přestříká v původní barvě. Mezitím automechanici rozeberou motor, vyfrézují válce a opraví hlavy. Stejně tak je zrestaurována převodovka, hnací hřídel a diferenciál, jen brzdy a tlumiče jsou úplně nové.

Mercedes-Benz 280SL c

Pak se specialisti Brabusu vrhnou na interiér, který zrepasují pomocí identicky barevných materiálů, které byly tehdy v sériové výrobě. Je zrestaurováno i dřevěné vykládání, a nakonec se všechno zase smontuje kompletně zpátky a vůz obdrží dvouletou záruku.

Netřeba zdůrazňovat, že výsledek je nadmíru povedený. Brabus představil na Techno-Classice sedm zrenovovaných vozů Mercedes-Benz a všechny si je můžete prohlédnout zde. Pro který model už si děláte místo ve své pomyslné garáži?

Mercedes-Benz Prague Fashion Week: Vybrali jsme to nejlepší z české scény v kolekcích na jaro/léto 2019

Komentáře