Vypadá jako predátor na lovu, hlavně v noci. Do tmy září bílé, kulaté oči, které působí všelijak, jen ne andělsky. Však je to taky pořádný ďábel, když mu šlapete na plyn. Milujte ho, nebo nechte – BMW X6!

Druhá generace BMW X6 v sobě opět spojuje výrazný a osobitý design s výkonností a nejmodernějšími technologiemi. Nutno poznamenat, že oproti první generaci nová X šestka značně zkrásněla, byť jejím křivkám přijdou na chuť jen někteří. A nebude jich málo, protože předchozího modelu se po světě prodalo téměř čtvrt milionu kusů!

Co je u SUV (byť BMW označuje model X6 jako SAC – Sports Activity Coupé) nejdůležitější? Aby všude projelo, posádka byla hýčkána komfortem a ještě, aby to za volantem nebyla nuda. Po naší cestě do rakouských Alp můžeme s klidným svědomím prohlásit, že BMW X6 splňuje vše do puntíku. Prostoru je dostatek, a to i na zadních sedadlech pod svažující se střechou, díky pohonu všech kol xDrive jsme dojeli až na sjezdovku a cestu po rakouských horských silničkách jsme si dosyta užili. Byť je X6 opravdu velké, na řízení to není příliš poznat. Široké pneumatiky zaručují maximální grip, precizní řízení zaručuje potutelný úsměv nad chirurgicky přesnými průjezdy zatáček a výkonný a úsporný turbodiesel zaručuje, že u pumpy nepřijdete na buben.

BMW X6 můžete mít samozřejmě vybavené celou řadou asistenčních, komunikačních, zábavních a informačních systémů. Z nejmodernějších asistenčních systémů jmenujme asistent jízdy v kolonách, systém aktivní ochrany, noční vidění BMW Night Vision nebo Driving Assistant Plus. Pro vaše hifistické uši si můžete zvolit také high-end audioaparaturu Bang & Olufsen. A na kolik to přijde? Námi testované BMW X6 30d xDrive koštovalo 2 302 068 Kč, což ale za to povozeníčko rozhodně stojí!

Lukáš Novák

BMW 540d xDrive: Šest válců ke štěstí

Komentáře