K dokonalému létu patří auto bez střechy, to je neoddiskutovatelný fakt. Jenže co si pořídit, když nechcete ani nic malého, ani nic obřího? A co si pořídit, když byste s autem chtěli jezdit i přes zimu? Myslíme, že jsme našli odpověď.

Tím prvním, co nás na BMW 440i xDrive Cabriolet upoutalo, byla nádherná a výrazná barva. V záplavě bílé, stříbrné a jiných bezpohlavních barev je červené auto doslova zázrak a toho si ceníme. Tím druhým, co nás potěšilo, že na rozdíl od BMW Z4, které jsme zkoušeli nedávno, má „čtyřkový“ kabriolet pevnou skládací střechu. To má dvě pozitiva – za prvé se nemusíte tolik bát náhodných škůdců s noži a za druhé si můžete v klidu brázdit silnice i v zimě. Střecha BMW se složí do zavazadlového prostoru za několik sekund a je to vyloženě pastva pro oči. Pravda, poté co se složí vám v kufru, zbyde jen opravdová troška místa, na druhou stranu při zavřené střeše je zavazadelník až překvapivě prostorný. Čtyřkový kabriolet je koncipován jako čtyřmístný automobil, na zadních sedadlech ale úplné pohodlí čekat nelze. Ano, jedinci standardní velikosti se na ně vejdou, ale na nějaké daleké cestování to není.

BMW 440i xDrive Cabriolet

Na cestování obecně je však BMW 440ix Cabriolet postavené perfektně. Pohodlný a plavný podvozek doplňuje naprosto fantastický motor. Přeplňovaný benzinový šestiválec je přesně tím, co v takovémto kabriu potřebujete. Se staženou střechou se můžete proplétat zatáčkami zcela v klidu a 326 koní pod kapotou si jen tak ševelí, speciálně, pokud si přepnete auto do Eco režimu. Naopak pokud si zapnete režim Sport, najednou vás je všude plno. Sytý zvuk motoru doplní svou partiturou dvě koncovky výfuku, podvozek a řízení ztuhne a vy v ten okamžik zapomenete na to, že jedete v pohodlném kabrioletu.

V ideálním případě si tedy třeba cestou do jižních Čech vyzkoušíte jak klidnou jízdu po okresce okolo Benešova, tak rychlý přesun po dálnici okolo Tábora, tak nějakou tu legraci v zatáčkách okolo přehrady Lipno. A když teploty spadnou k nule? To přece nevadí, vždyť to samé si můžete užívat i se střechou nahoře.

Lukáš Novák

Prvky nelakovaného dýhového obložení.

Rolls-Royce Dawn vzdal hold československým letcům RAF. Připravil exkluzivní provedení kabrioletu Dawn

Komentáře