V České republice je každoročně diagnostikován zhoubný nádor skoro 100 tisícům lidí. Jen v roce 2017 jich na rakovinu zemřelo přes 27 tisíc. Projekt Pochlap se chce tento trend změnit, a proto budou po celý listopad na webových stránkách www.pochlapse.cz vystaveny unikátní předměty známých osobností. Tyto předměty lze vydražit v internetové aukci portálu Aukro, který je hrdým partnerem této akce. Celkový výtěžek poputuje na transparentní účet Nadačního fondu MUŽI PROTI RAKOVINĚ.

Mezi nejčastěji diagnostikovaná nádorová onemocnění patří rakovina prostaty u mužů a karcinom prsu u žen. Ačkoli v posledních letech věda v boji proti rakovině pokročila, stále platí, že je nejdůležitější zhoubný nádor odhalit včas. Tradičním měsícem osvěty se stal listopad, kdy si muži nechávají narůst kníry na znamení podpory ducha Movemberu. K této příležitosti proběhne od 1. do 30 listopadu charitativní projekt s názvem Pochlap se.

Vzpěračské boty Jiřího Orsága, který v nich na olympiádě v Riu 2016 vybojoval krásné 8. místo.

Vzpěračské boty Jiřího Orsága, který v nich na olympiádě v Riu 2016 vybojoval krásné 8. místo.

Na webových stránkách www.pochlapse.cz budou vystaveny osobní předměty známých osobností, mezi nimiž se například objeví, trhačky (řemeny umožňující pevný a neklouzavý úchop vzpěračské tyče) Pavla Berana, českého profesionálního kulturisty, pohár získaný v judu hudebníka Calina Panfiliho a další unikátní předměty. Dražbu zaštiťuje firma Angry Beards ve spolupráci s aukčním portálem Aukro a Nadačním fondem MUŽI PROTI RAKOVINĚ. Samotná dražba předmětů se poté řídí pravidly a probíhá na aukčním portálu Aukro.

Jak se zapojit do Movemberu

Do Movemberu se může zapojit naprosto každý – holka nebo kluk, je to fuk. Ať už vydražíte v rámci aukce Pochlap se jakýkoli z unikátních předmětů, přispějete, byť i korunou, na transparentní účet Nadačního fondu, nebo si pánové nechají narůst knír, důležité je neotáčet se ke zdravotním problémům zády. Rakovina patří mezi onemocnění, které se nedá léčit samovolně a v mnohých případech se jí nedá ani předcházet. Zajděte si proto v rámci prevence ke svému lékaři i vy a mějte jistotu, že jste v boji proti rakovině udělali maximum.

www.angrybeards.cz

Komentáře