Minule jsme psali o základech pro běžné smrtelníky, předminule pro businessmany. A nakonec to bude o studentech.

Nelekejte se, že dnes uvidíte v článku i boty od Bati. Pokud je jediným kritériem cena, tak bohužel vede. Boty jsou sice vyrobeny z horší kůže, jsou jen lepené a při reklamacích přeji hodně štěstí, ale půlroku by vydržet mohly. Pokud na to jen trochu máte, budu vždy stát za botami rámovými, ale s malým rozpočtem občas není zbytí.

Kdo je pro mě student?

Student je pro mě mladý studující člověk, který nemá peněz nazbyt, ale přesto chce vypadat inteligentně. Kvůli nedostatku financí si nemůže dovolit kvalitnější rámové boty, proto nákupy řeší spíše krátkodobě. Nevadí mu, že boty vydrží pouze rok, protože do té doby si našetří na další. Nebo mu je koupí rodiče.

První pár: Tenisky na celoroční nošení

Když není peněz nazbyt, není čas hrát si na hrdinu. Tenisky jsou naprosto nejuniverzálnější obuv pro neformální příležitosti, kterých je v životě studentově naprostá většina. Volil bych nějaký střízlivý pár bez viditelného brandingu (takže odpadá Nike, Adidas a další), ideálně kožený.

Co se barvy týče, vede hnědá, šedá a černá. Pokud chcete být trochu extravagantnější, můžete se pustit do výraznějších barev, ale takové boty nikdy nebudou tak univerzální, jako jejich neutrálně barevné kolegyně tenisky.

7 typů pánských bot a sneakers, se kterými letos rozhodně nešlápnete vedle

Druhý pár: Vyšší boty na zimu

Když uhodí mrazy, vytáhne spousta do té doby poměrně pěkně oblečených a stylu dbalých studentů pohorky. Což je velká škoda, protože existují i vyšší kožené boty vhodné do města, které nestojí majlant.

Dejte si pozor, aby nevypadala špička boty moc tupě a masivně a neevokovala punkové steely. Pokud chcete působit seriozním a slušným dojmem pilně se vzdělávajícího studenta, není to image, které byste se chtěli přibližovat.

Třetí pár: Boat shoes nebo bílé tenisky na léto

Léto se přežít v celoročních teniskách dá, ale letní boty nejsou tak drahé, takže proč si léto nezpříjemnit? Bílé tenisky nebo boat shoes pořídíte za pár stovek (většinou v oděvních řetězcích typu C&A, H&M, Zara), ale vaše nohy budou trochu trpět kvůli nekvalitní podrážce a konstrukci boty. Nebo můžete investovat trochu více a pořídit si buďto jeden z ikonických modelů – od Converse nebo Superga, nebo investovat do kvalitnějších boat shoes.

3 tenisky, které si zahrály ve filmu

Čtvrtý pár: Černé společenské boty

Jedna z dobrých tradic, kterou u nás máme, jsou taneční. Mladí lidé mají možnost trochu nakouknout do noblesní společnosti, i když se pak často ztřískají, jak zákon káže. Většinou je to pro ně také první příležitost k nošení obleku. Spousta z nich sice vypadá jako strašák do zelí, protože jim rodiče koupí oblek, „do kterého dorostou“, ale nevadí. Podobné to je i s botami, většinou to bývá nějaký hranatý paskvil.

Jako čtvrté boty bych tedy doporučil černé polobotky. Bohužel třeba Baťa nemá ve své (online) nabídce ani jedny oxfordky (opravte mě, jestli se mýlím), takže se budete muset spokojit s nějakými derby. Nevíte, co to znamená?

Pátý pár: Hnědé kožené polobotky

Když už máte pokryté veškeré základy, můžete si začít trochu vyskakovat. Hnědé kožené polobotky bych viděl jako alternativu prvních tenisek. Nejsou sice tak univerzální, ale na běžný (vysoko)školní den jsou naprosto vhodné. Pokud si k nim pořídíte i napínáky a budete je obden střídat, mohly by i nějaký ten pátek vydržet.

Tak co na to říkáte? Jak v současnosti řešíte svou obuv (pokud jste studenti)? Případně co byste udělali jinak, kdybyste se znovu mohli vrátit do nejkrásnějších vysokoškolských let? Samozřejmě kromě toho, že byste se více učili…

5 typů bot, se kterými nešlápnete vedle

Komentáře