Majitelé a manažeři módních značek, prodejci, výzkumníci i marketéři se sejdou v úterý 7. listopadu v Praze na celodenní konferenci Móda v Česku, ojedinělé svým zaměřením i obsazením. Akce zacílená na segment módy v tuzemském maloobchodu se bude zabývat tím, co nosíme, proč to kupujeme a kde se to bere.

Akci pořádá redakce odborných zpravodajských webů Retailek a Médiář, proběhne ve Francouzském institutu ve Štěpánské 35, Praha 1, začíná v 9.30.

Akce je určena všem majitelům firem v segmentu fashion, prodejcům, nákupčím, marketérům specializujícím se na módu, respektive na fashion retail a samozřejmě zájemcům o obor z řad odborné i laické veřejnosti.

Co vše lze očekávat v programu akce?

Kolik se v Česku protočí peněz v prodeji módy? Kde se vlastně móda prodává? Mění se tato místa? Jaké značky v Česku jsou a jaké už ne? Kolik Češi vydají za oblečení a boty a kde to všechno nakupují? Jak to mají s tolik oblíbenou sportovní módou? Co mají jako základ šatníku a jak se dívají na autorskou českou módu? Jaký je zájem o luxus a proč? Na to odpoví výzkumníci ze společností CBRE, Kantar Millward Brown, Ipsos a Zoot.cz.

Manažerky z ASB Group doplní, jaká jsou specifika lokálního trhu a jak náročný je vstup na český maloobchodní trh pro mezinárodní módní značky, obecně pak jaká je budoucnost módního retailu.

Výhody i úskalí prodeje módy po internetu přiblíží spoluzakladatel a šéf internetového obchodu Zoot.cz Ladislav Trpák. Plány „e-shopu s dostupnou prémiovou módou“ Premium Fashion Brands popíše jeho ředitel e-commerce Jaroslav Kaucký.

O pánské módě přijdou promluvit Ladislav Blažek či Jakub Lohniský. O byznysu v Pařížské ulici bude řeč s Lenkou Vejvalkovou.

Detailně se představí čerstvě otevřená The Designer Gallery pražského Centra Chodov, která poprvé na velké ploše prodává původní českou módu. Zástupci obchodů Footshop, Queens, Baťa a Senovážná 6 budou debatovat o aktuálním fenoménu tenisek, nové modle spotřebitelů. A svou osobní zkušenost s tím, jak se šije v Bangladéši, přijde na působivých záběrech ukázat a odvyprávět fotografka Jarmila Štuková.

Komentáře