Někdo cestuje za gastro zážitky, někdo za kulturou, někdo za holkama. A tohle jsou taky krasavice. Pokud obdivujete vlaky, užíváte si ty nejlepší výhledy na město a milujete designové kousky, jistě vás zaujmou „funiculars“. Tyto stylové pozemní lanové dráhy najdete po celém světě. A ten výhled, ten vám vyrazí dech. 

Jedna taková nádherná „designovka“ ještě na sklonku roku 2017 fungovala na Smíchově, ač o její existenci mnoho lidí včetně Pražanů nevědělo. Přes veřejnou část parku Mrázovka spojovala kabina až pro 12 osob dvě hotelové budovy, z nichž dolní se nachází u křižovatky Duškovy a Mozartovy ulice a horní u areálu Sokolu na vrchu Mrázovka. Elegantní rudou lanovku, která na kopec nad NH Hotelem vozila nejen své hotelové hosty, ale i veřejnost, nahradil na jaře šikmý výtah ve stříbrné barvě. A i ten převáží zájemce zdarma.

Kromě toho můžete vyrazit daleko známější pozemní lanovkou na Petřín, ale za podobnými se můžete vydat třeba do Paříže, Hong Kongu nebo Bilbaa. Podívejte se do galerie na další kousky, které vás jistě ohromí.

FOTO: Nejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy

Nejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - zahrebNejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - wellington-cable-car-wellingtonNejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - peak-tramway-hong-kongNejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - montmartre_funicularNejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - montesanto-funicular
Další fotky
Nejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - vystrizekNejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - OLYMPUS DIGITAL CAMERANejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - flying-dutchman-funicular-south-africaNejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - castle-hill-funicular-budapestNejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - bergenNejkrásnější výhled je ze sedačky pozemní lanové dráhy - nh-hotel

Petra Vomelová

Zaujaly vás tyto skvostné pozemní lanové dráhy? Nejkrásnější světová nádraží budete přímo milovat.

 

 

Komentáře