Před prázdninami dotočil režisér Robert Sedláček pro Českou televizi novou dramatickou minisérii s názvem Sever. Do hlavní role obsadil kontroverzní režisér Jiřího Mádla. Jeho parťáka pak představuje herec Štěpán Benoni, známý z nekonečných seriálů i náročnějších projektů jako je Pustina nebo Tobruk. Prozradil nám, co můžeme od seriálu čekat, i to, co čeká jeho v nejbližší době. 

 „Sever je projekt, na který jsem se dlouho těšil. Jednak proto, že jsem si chtěl zahrát s Jirkou Mádlem a také proto, že spolupráce s Robertem Sedláčkem pro mě byla svým způsobem výzva. Jsou totiž herci, kteří se ho vysloveně bojí a já byl zvědav, jak je to ve skutečnosti. Myslím, že se mnou byl nakonec spokojen, a i já jsem si natáčení užil,“ říká s úsměvem Štěpán a doplňuje, že Sedláčkovu tvorbu považuje za dost originální, a tak i v minisérii Sever čeká na diváky poněkud jiný pohled na to, co si představí pod pojmem kriminálka.

Sever, seriál Roberta Sedláčka (zdroj: Česká televize)

Šestidílný seriál bude příběhem nadějného kriminalisty, který věří ve spravedlnost a čest, tudíž nezůstane lhostejný ke korupci svých nadřízených. Za to je ale následně potrestán a z vyšetřovatele se tak stává vyšetřovaný. Dramatická série vychází dle tvůrců z atraktivního prostředí policie, s několika liniemi a překvapivými zvraty, které umožňují poznat způsob fungování nejsilnější státní mocenské organizace ve všech jejích složkách, jejich propojení i soupeření.

Ačkoli hraje Štěpán většinou klaďase, vždy se snaží svou postavu modelovat tak, aby byla autentická: „Musím si tu postavu přivlastnit, přizpůsobit tak trochu sobě a najít na svých „hrdinech“ i trochu něco negativního, to mě baví,“ poodhaluje svůj přístup k herecké práci Štěpán, kterého jsme zastihli v Glo Lounge na festivalu Colours of Ostrava, kam po delší době vyrazil a zahájil zde svoji zaslouženou dovolenou.

Štěpán Benoni na Colours of Ostrava (foto: glo)

„S tím volnem je to dost složitý, pokud jste herec, musíte se připravit na to, že celý váš život je dosti nepravidelný a plánovat něco dopředu jde těžko. Každopádně já si nejlíp odpočinu v lese nebo na rybách, ale vzhledem k tomu, že jsem ohleduplný manžel, vystřídá první týden na Šumavě i moře, kam vyrážíme s manželkou, takže si oba přijdeme na své. Pak už mě čeká opět pracovní kolotoč, hraní na letní scéně Studia DVA, zkoušení nové inscenace a v září pak natáčení dvou seriálů,“ dodal herecký sympaťák.

 

S manželkou Vladimírou Benoni (zdroj: soukromý archiv Štěpána Benoniho)

Komentáře