Co si nechat narůst na hlavě

Nezáleží jen na tom, co má člověk v hlavě. Nebo na sobě. Důležité je také, co má na hlavě.

Proto jsme vybrali 3 v současnosti populární účesy a dali je k posouzení člověku z nejpovolanějších – Thomasovi Barber Kožíškovi, zakladateli Thomas’s Barber Shopu.

(V komentářích buďte ohleduplní. Ten člověk má břitvu. A ne jednu!)

Předávám slovo…

 

 

1) Side Part aneb Pěšinka (jako Ryan Gosling nebo Don Draper ze seriálu Mad Men)

Zdroj: TheFasterTimes.com

Zdroj: caracoopers.blogspot.com

Ryan, podle mě jeden z nejelegantnějších mužů Holywoodu.

Tenhle týpek ať má na sobě cokoliv, vždycky to vypadá dobře.

U něj prostě platí, že není důležitý co nosím, ale JAK to nosím. Jeho vlasy i vousy jsou světlé a umí to dobře kombinovat. Dvoudenní strniště mu dodává na mužnosti, protože hladce oholen by vypadal jako premiant anglické internátní školy.

Ryanův účes na obrázku je podle mě mezifáze, kdy si chce nechat narůst dnes velice moderní účes, tj. strany velice krátké a na vrchu nad čelem a temeni naopak hodně dlouhé.

Vyřešil to množstvím pomády, kterou si ulízl patku a vzadu účes rozcuchal. Upřímně pánové, kdo by takhle nechtěl vypadat?

2) Undercut (jako David Beckham)

Zdroj: Telegraph.co.uk

David – je právem označovaný jako módní ikona. Je prototypem metrosexuála a právě on určuje účesovou módu už několik let. Jen vzpomeňte na jeho číro před lety? Dodnes to nosí v různých modifikacích miliony mužů po celém světě.

Jeho účes na obrázku je opět to, čím David určil styl účesu, který je právě IN.

Pozornost věnujte úpravě jeho vousů, jako vždy dokonale ladí s jeho účesem a stylem.

Moderní muž dnes dokáže kombinovat svůj účes právě s úpravou vousů. Návrat knírků jsme zaznamenali už i u nás. Právě přechod mezi vousy a vystříhanými stranami s extrémně dlouhým vrškem je dokonalým dílem stylu a práce jeho holiče.

3) Buzz cut, short cut (krátké vlasy, „na ježka“)

Zdroj: dosomething.org

Justin je fešák, ale tady spíš vynikají jeho vybělené zuby a jiskra v oku, ve které se odráží vzpomínka na to, jak asi dováděl s Jessicou Biel. Možná to byla právě Jessica, kdo ho ojel strojkem, aby ušetřil za holiče. I u Justina stojí za zmínku jeho vousy, možná z pohodlnosti, možná k doladění stylu si nechal dvoudenní strniště, každopádně lepší než účes.

S materiálem jako má Justin by toho šlo udělat víc a zvládli by to i u Kliera.

Líbil se vám článek?

Vaše reklama zde
 • sten

  11. 09. 2012 v 17:28

  A co mame delat my chudaci, kterym toho na hlave prilis neroste? :) A do hustych vousu taky daleko…

 • Muž z Česka

  Jakub Lohniský

  11. 09. 2012 v 17:55

  supr námět :) uděláme pro vás článek!

 • Denis

  11. 09. 2012 v 18:18

  Ryan je vždycky třída, s tím musím souhlasit. Já už od mala jedu Justin-styl, protože jak to povyroste, tak to jde stejně jako u něj do afra :) Takže každý týden na 3mm.

 • sten

  11. 09. 2012 v 18:20

  Skvele, tesim se! :)

 • Dreik

  11. 09. 2012 v 19:05

  A když už budete u úctyhodných pánů s ne toliko hustými vlasy, mohli byste přihodit i rady pro kudrnaté?

 • Michal Trnka

  Michal Trnka

  11. 09. 2012 v 19:05

  @ Jakub : A také by jste mohli do článku zařadit i rady pro ty z nás, kteří mají kouty. :) Díky

 • Denis

  11. 09. 2012 v 19:36

  Rada pro plešaté: Tetování :)

 • Thomas Barber

  11. 09. 2012 v 19:41

  :-)) pánové, ani jsem nečekal takový ohlas, ale jak si přejete, postupně rozeberem každý vlas i kout hlavy.

 • sten

  11. 09. 2012 v 19:58

  i typ hlavy, prosím :)

 • Zick

  Zick

  11. 09. 2012 v 20:21

  Tak na to rozebrání se těším :) u mě jsou to celkem řídké krátké vlasy, které stříhám tak nějak jakoby na ježka a nahoře jsou česané dopředu – určitě znáte a v „kontrastu“ hustá tmavozrzavá bradka :)

 • Jan

  Jan

  11. 09. 2012 v 20:40

  Preferuji krátké vlasy cca 1 – 2 mm, ale vždycky se mi líbily vlasy jak má Ryan

 • jMaravelo

  11. 09. 2012 v 21:33

  Jen upřesnim, protože z článku to není moc jasné. Undercut rozhodně není trendy od nějakého fotbalisty, dokonce to není trendy ani od Skrillexe, jak si mnozí myslí, ale od bandy londýnských hipsterů, kteřá začali po vzoru HILTERJUNGENTu nosit tzv. „Hilter youth haircut“ nebo později také známý už pod „hipster haircut“. Do módy se to pak dostalo fofrem přes Nicka Woostera a Colea Mohra. Dík za článek.

 • Thomas Barber

  11. 09. 2012 v 21:47

  To: j Maravelo – ano máte pravdu, ale to máte s módou tak. Když s tím ale přišli Hitlerjugend, nebyla to móda, ale jejich styl, stejně jako mají např. američtí mariňáci svůj střih. Móda se z toho stane až když se to masově rozšíří a to má na svědomí ten fotbalista.

 • Don Vito

  Don Vito

  11. 09. 2012 v 21:56

  Já mám na hlavě tolik, kolik kadeřnice udrží mezi prsty, když přebývající ustřihne nůžkami…a vzadu a po stranách strojkem. Vzhledem k tomu, že hodně sportuji, a tudíž se taky hodně potím, je to pro mně co do údržby nejpraktičtější a taky nejpohodlnější.

  Navíc, na nějaký ty komedie a harlekýny na hlavě, jak praví klasik, mně zrovna neužije;-)

  Jen malá poznámka, či spíše osobní pocit stran „módní ikony“ Beckhama…osobně si nevybavuji účes, ve kterém by dle mého názoru nevypadal jako chuj:-P ten poslední, co je na té fotce je obzvláště epesní…nejhorší je, že jsem evidentně s tímhle názorem v menšině neb v centru Prahy sem tam potkávám pány (či spíše chlapce) s tímhle „drnem přerostlé trávy“ na kebuli:-)

 • jMaravelo

  11. 09. 2012 v 22:13

  Thomas Barber, ne, v tomto případě to mají opravdu na svědomí oni hipsteři > Nick Wooster, Mohr a končí to /fa/ bloggerama, kteří věc rozšířili mezi lidi. Až na konci tohoto řetězce je David Beckham který zjistí, že věc už je teď trendy a pak vy, který řeknete „aaaa, má to na hlavě David B., je to ikonická věc“. Ale tak to není, ten vývoj je úplně jinde a ten účes byl trendem před dvěma lety, nikoliv teď, když se dostal na konci léta k nám :-) Ale hádat se tu do krve o tom nebudu, čili jestli chcete, poslední slovo je vaše :D

  PS: nikde netvrdím, že když to nosili HJ šlo o módu (ačkoliv v té době jistě také), pouze říkám, z čeho účes vychází a kde se tento trend tady vzal. DB s ním nemá vůbec nic společného, krom toho, že si ho nechal u kadeřníka vystříhat na hlavu, to už víc pro rozšíření undercutu udělali relikvie skinheads a onen zmiňovaný Skrillex :-)

 • Thomas Barber

  11. 09. 2012 v 22:35

  To: jMaravelo – do krve určitě NE, zmínka o břitvě od Jakuba, byla jen nadsázka :-))) Musím s vámi souhlasit (opět), ale já mluvím o masovosti, kterou má opět na svědomí ultrametrosexuál DB. Jsem si jist, že tak jako vy to vidí a vnímá jen omezené a zasvěcené množství lidí.
  Stejně jako tomu bylo právě u číra, které do doby než s tím před lety přišel právě DB, bylo sice známé z módních vln, ale zase jen omezené skupiny lidí, vyznávající PUNK, až s DB se účes rozšířil a začali jej nosit i manažeři, přirozeně v soft formě. Osobně nejsem fandou DB, ale nemohu mu upřít podíl na právě masovém rozšíření různých stylů. To jestli je to dobře či ne, nechám na posouzení každého osobně. Je to jen konstatování faktu, jeho přínosu k popularizaci určitého účesu. Ne vždy se ale DB trefí. U číra a v tomto případě mu to vyšlo, asi je to tím, co je pro masy přijatelné. Neberte to jako poslední slovo :-))))

 • Jakub Š

  Jakub Š

  11. 09. 2012 v 23:05

  Ryan ve filmu Blazniva zatracena láska. Perfektní účes od doby co jsem viděl ten film nenosím nic jiného :-)

 • M.

  12. 09. 2012 v 01:09

  Když vám tam pošlu drahouše, ostříháte mi ho na Goslinga? :)

 • J.

  12. 09. 2012 v 08:57

  PATKA FTW.

 • Andre

  12. 09. 2012 v 14:40

  A co si mám človek nechat narůst, když není hezounek fotbalista, nebo hezounek herec a zpěvák?

 • Emma

  12. 09. 2012 v 17:17

  Nevím jak jiné ženy, ale já u mužů preferuji styl „John McClane“. A vyřeší se i možné problémy s plešatostí a nikdy to nevyjde z módy.

 • Don Vito

  Don Vito

  12. 09. 2012 v 19:35

  Akorát, že Bruce v několika dílech vystřídal několik stylů;-)

 • Ragnar

  13. 09. 2012 v 06:12

  rada pro plešaté: O co míň máte na hlavě, přidejte na sebevědomém vystupování, až tomu uvěříte že jste sebevědomí (je jedno zda tomu věří někdo jiný) nebude už záležet na tom co máte na hlavě, DB se může cítit klidně hodně nesebevědomý před zrcadlem:-)

 • jj

  13. 09. 2012 v 10:34

  Když vidím pěšinku, napadně mě jednoznačne Mark Walhberg a kouty proslavuje zase Jude Law. Jinak undercut je můj oblíbený, ale musíte si dát pozor, ať v něm nevypadáte jako umaštěný slizoun.

 • Jarda

  Jarda

  13. 09. 2012 v 19:21

  Asi mě ukamenujete, ale já mám na hlavě dredy dlouhé kousek nad zadek:) Je pravda, že se to trochu vylučuje s elegancí a je mi jasné, že si mě teď asi představíte jako někoho v batikovaným tričku, kostkovaných kalhotech a sandálech, ale musím vás zklamat (potěšit :) ), většinu času nosím různobarevné chinos, k tomu košile, blazery a spolu s udržovaným strništěm se kupodivu setkávám s pozitivními ohlasy:)

  Ono taky, jak už tu někdo zmiňuje, ne všichni mají vlasy jak Ryan, vystřídal jsem různé účesy, délky vlasů a vě většině jsem prostě vypadal směšně:)

  Každopádně, kdybych měl mít v dohledné době krátké vlasy, tak bych si ten Ryanův účes vybral, a vůbec i celkově ten jeho styl oblékání je mi blízký.

 • Chori

  13. 09. 2012 v 23:25

  Každému sedí něco jiného a je celkem hloupost nějak generalizovat (viz Emma). Mně sedí střední až polodlouhé vlasy, synovi zase vyloženě krátké. Obecně však preferuji symetrické účesy před podivnými pěšinkami, či dokonce asymetrickými střihy apod. (je to někdy jako mít třeba třeba křivý nos, či každé ucho jiné :-) ). Nicméně účesy mne zajímají mnohem více na ženách a většina účesů na určitém typu ženy vynikne a vypadá hezky. Jenže hrůza je, když se to pak další snaží napodobovat, přitom by jim třeba sedělo něco úplně jiného.

 • Palda

  Palda

  14. 09. 2012 v 00:07

  Já musím říct, že Goslingův haircut je jednoznačně momentálně nejhezčí, co může na sobě chlap mít. Ale je to bohužel jen pro pár jedinců. Ono se to totiž vyselektuje.. Lidi co mají vysoký čelo, kouty, špatnej typ vlasů, kulatou hlavu…

  Ale jsem taky pro článek, kde se to rozebere důkladněji!:)

 • Honza

  15. 09. 2012 v 09:04

  rozhodně DB!

 • mara

  18. 09. 2012 v 15:42

  No, Beckhem v tom vypadá jako ne moc zachovalý šedesátník… Ale jasně, nikdo nemládneme, že… ;-)

 • Jirka

  21. 09. 2012 v 01:27

  Ty účesy ala Butters ze South Parku jsou strašný (to co má na hlavě DB), ještě jsem neviděl nikoho kdo by v tom nevypadal jak blbeček. Já jsem na tom trochu jako Justin na fotce, jakmile jsou vlasy tak dlouhý že si je v noci přeležim a musel bych s tim něco dělat (=zbytečně ztrácet čas), tak jdu na 3mm. Je jasný, že někdo kdo se živí stříháním a komu člověk jako já v životě nedá ani korunu se bude ten účes snažit pomluvit jak to jen jde, ale koho to zajímá, že:). Zatim mam vlasy hustý a všude kde by měly bejt, jestli se to časem změní nebo přijdou šediny, tak půjdu do hola – celkově mi to přijde jako nejlepší „účes“:). Dlouhý vlasy překážej tak že znemožňujou dost věcí který normálně dělám a vlasy delší než +- 1cm vyžadujou údržbu. Volba je prostě jasná. Jinak DB mě fakt překvapil, vypadá tam jak úchylnej šedesátník co láká děti na bonbón. Jestli je tohle vrchol stylovýho účesu, tak potěš koště a díky bohu za stříhací strojky:D

 • Váďa Sedláček

  05. 10. 2012 v 11:40

  Ahoj,

  super nadhled. Dle mého názoru je dnes pro chlapa, který chce změnit vlasy, velmi těžké najít správnou inspiraci. Pokud nenaštěvuje profíky (např. TB), tak na netu jenom tak nenajde správný směr. Další alternativou je vyjet do zahraničí a „koukat co se nosí“:). Na co narážím je právě DB, který má tu sílu přesvědčovat davy. Tím chci říci, že souhlasím s autorem.
  Narazil jsem na zmínění stylu „Hitlerjungen“ (zrovna včera jsem se tak nechal opět ostříhat) a informaci, že už to „frčí“ cca 2 roky. Ale DB na fotce tento styl nemá, že? nebo se pletu? A jak dlouho si myslíte, že tento haircut „pojede“?
  Díky

 • Lara

  01. 11. 2012 v 17:19

  Hlas ženy – ty účesy stojí za zdrávaskrálovna všechny, protože preferuju dlouhovlasé chlapy:-DDD Cokoliv krátkého může být ostříháno v podstatě jakkoliv, dívat se na to stejně nebudu. Výjimku má leda Gosling, protože má pěkný ksicht, nádherné tělo a je podobný na mojeho chlapa (a i ten Gosling vypadá s tou ulízaninou jak osel).

 • Štefan Janoušek

  23. 12. 2012 v 20:59

  Smím se zeptat, jaký je nejvhodnější přípravek k použití na tak hezkou pěšinku co má Jon Hamm alias Don Draper?:)

 • Manon

  29. 12. 2012 v 20:12

  Souhlasím s Larou :D Krátký vlasy neberu, nikdy a na nikom. Strniště a vlnitý hnědý vlasy po ramena… Hm, to je moje :) Ať už rozpuštěný nebo v culíku.

 • Cornero

  13. 09. 2013 v 12:57

  Ja spis myslim nez jak to clovek nosi zalezi kdo to nosi. Pokud ma nekdo hezkej oblicej kulatou hlavu normalne vysoky celo dobrou linii vlasu a vlasy i aspon normalne husty tak si na ty skebli muze udelat fakt leccos…od milimetrovyho jezka pres ciro az po ulizlou pesinku. U Beckhama je to i castecne vkus protoze on tema svejma ucesama casto urcoval trendy ale s jeho ksichtem a supr linii vlasu to vsechno ustoji. Podobne to vidim u Jennifer Aniston. Ta i kdyz mela vlasy do culiku tak diky hustote vlasu a linii ktera perfektne sedela k obliceji vypadala skvele.

 • robin_kment

  Robin Kment

  06. 12. 2013 v 18:48

  To: Thomas Barber – Uděláte tedy něaký další článek o vlasech ? Kudrnáči, rovnovlasáči, velký hlavy, malý hlavy… Myslím si, že ikdyž se člověk obleče ve stylu gentlemana tak špatný učes ho muže poslat mezimuže s ponožkama v sandálech :)

  PS: Osobně jsem párkrát u Vás byl a velká spokojenost :)

 • pink_ambitionss

  Pink_Ambitionss

  05. 01. 2014 v 13:09

  A pak udelejte, prosim, clanek jak prinutit chlapy aby pouzivali i devic’y na vlacy jako treba zehlicka. Kdyz manzelovi odrostou vlasy – nema je rovne, aby to vypadalo na undercut, vzdy se mu snazim nabidnout je trochu vyrovnat. On ale rve, ze vlasy bude mit uplne znicene a ze se z nej hned stane gay. Uhmmmm

 • Paloma negra

  16. 01. 2014 v 21:39

  Jo! a taky by byl super článek o sestřizích pro borce co mají kouty! (nemyslím plešatý :)) Většina těchto účesů na hlavě s kouty vytvořit ani nejde! (kromě short cut samozřejmě:D)

 • Luk

  Lukáš Novák

  11. 03. 2014 v 00:02

  Také bych byl rád za článek co se dá dělat s kouty. A se šedinami :) Zrovna u mě jsou všechny účesy výše nerealizovatelné a tak už delší dobu koketuji s myšlenkou změnit styl na 3mm nebo pleš (Ale co s vousy? Nechci najednou vypadat jako patnáctiletý, tak bych si je rád ponechal :)). Jen ještě nemám ujasněno kterou z těch možností. Docela se na to těším a přemýšlím, že bych (minimálně) na první proceduru navštívil TBS ve vzdálené Praze. Ví někdo, jak dlouho dopředu je potřeba se v TBS objednat? Díky předem za rady.

  • Tomáš

   16. 05. 2014 v 19:34

   Do TBS je lepší se objednat, ale stačí 1-2 dny předem.

 • Daniel Salzman

  giax@seznam.cz

  05. 04. 2014 v 22:43

  za sebe mohu doporučit kadeřnictví The Art of Cut v Brně. http://theartofcut.cz/ precizní kadeřnická práce a nádherné prostředí.

Comments are closed.

Vložit komentář

Chcete napsat komentář pod svým účtem? Přihlašte se.