Koukneme-li se na pánský šatník celkově, hodinky jsou nejdražší a nejcennější kus, který na sobě budete nosit. Mnohem dražší než kabáty a obleky. Do hodinek totiž investujete na celý život. Ač je 20 000 korun už nějaká ta suma a nejsou úplně zadarmo, ve světě kvalitních hodinek jde stále o pakatel. Víceméně.

Sehnat pořádný kousek je téměř nemožné pod touto částkou. Jakmile ji překročíte, už můžete očekávat určitou úroveň dobře provedeného řemesla. Sice stále daleko od elitních značek, ale mluvíce o kvalitě, už nehraje zas takovou roli, jestli jsou vyrobené ve Švýcarsku, nebo kdekoliv jinde.

Seiko Prospex Kinetic

Seiko Prospex Kinetic, dostupné zde.

Japonská značka Seiko v sedmdesátých letech skoro zničila švýcarský hodinářský absolutismus se svými Quartz hodinkami. Největší výhodou hodinek Prospex Kinetic je především výdrž pod vodou až do dvou set metrů – to nebývá za takovou cenu časté. Jejich modročervený design, ocel a výdrž jsou ideální pro potápěče a sportovce celkově.

Uniform Wares C40 Day Date

Uniform Wares C40 Day Date, dostupné zde.

Pokud jsou Rolexy nezbytným doplňkem manažerů a lídrů, Uniform Wares jsou nezbytností pro kreativce. V roce 2009 mladá britská značka začala využívat znalosti a práci švýcarských mistrů a výsledek je jednoduše cool. V tom nejčistším slova smyslu.

Certina DS Action

Certina DS Actions, dostupné zde.

Jak už bylo zmíněno, najít dobré voděodolné hodinky je těžké. U značky Certina se ale do vody nemusíte bát. Krom toho, že vydrží hloubkové potápění a mají svítící ciferník, vypadají skvěle i na souši.

Tissot Tradition Perpetual Calendar

Tissot Tradition Perpetual Calendar, dostupné zde.

Kalendář, který precizně ukazuje přesné datum, nehledě na to, kolik má měsíc dnů nebo jestli je přestupný rok mají většinou hodinky, kvůli kterým musíte prodat ledvinu. Tissot ale zvládl vytvořit to samé za mnohem méně.

Victorinox Swiss Army Maverick

Victorinox Maverick, dostupné zde.

Stejná kvalita a pečlivost, se kterou jsou vyráběné armádní nože byla vložena do výroby linie hodinek. Namísto otvíráku a šroubováku vám ale nabídnou design vintage hodinek ze sedmdesátých let, fungující kalendář a nezničitelné ocelové tělo.

Corniche Men’s Heritage 40

Corniche Heritage 40, k dostání zde.

Švýcarsko může být synonymem kvality a stability, ale horko těžko bude symbolem stylu. Právě kvůli tomu jsou hodinky Corniche navržené ve stylu francouzského pobřeží a riviéry. Kožený pásek a ocelová varianta jsou tiše luxusním a nenápadným kouskem. Existuje i extravagantnější varianta ze zlata a krokodýlí kůže.

Komentáře