Policie německého města Karlsruhe musela řešit nezvyklý případ. O pomoc je v telefonátu požádal zoufalý muž, kterého pronásledovalo mládě veverky a on se jej nemohl dlouhé hodiny zbavit. V okamžiku, kdy policie přijela na místo, veverka stále muže terorizovala. Policií tedy byla eskortována, po cestě do vazby ale vyčerpáním usnula.

FOTO: Muže naháněla malá veverka. Zavolal na ni policii

Muže naháněla malá veverka. Zavolal na ni policii - 02-veverku-pojmenovali-karl-friedrichMuže naháněla malá veverka. Zavolal na ni policii - 03-malickeho-pachatele-adoptovali-policiste-jako-sveho-maskotaMuže naháněla malá veverka. Zavolal na ni policii - 04-o-veverku-uz-je-dobre-postaranoMuže naháněla malá veverka. Zavolal na ni policii - 06965bdbf77e1cb95b71fae49a45e84a-gray-google-search

Policisté terorizující veverku pojmenovali Karl-Friedrich a udělali z ní svého nového maskota, uvádí server BBC. O Karla se podle dostupných informací starají v záchranném centru pro zvířata.

Podle policejní mluvčí Christiny Krenzové mláďata veverek, která se ztratila matce, často urputně pronásledují lidi kvůli jídlu. Při hledání náhradní matky pak umí být vskutku kreativní. A neodbytná. „Může to být celkem děsivé,“ dodala mluvčí s tím, že se není třeba divit tomu, že se volající veverkou cítil ohrožený.

Ne vždy podobné případy dopadnou dobře. V červenci minulého v newyorském Prospect Parku řádila extrémně agresivní veverka. Ta během krátké doby napadla celkem 5 lidí. Obětí útoku veverek se stal i šestiletý chlapec z anglického Cornwallu. Toho napadla a pokousala skupina šesti rezavých hlodavců.

Komentáře