O tomto souboji bylo napsáno a řečeno už mnoho. Ale Marpo vs. Rytmus, to není jen duel dvou rapperů. Oba hlavní hrdinové prosincového galavečera se setkají tváří v tvář ještě předtím. A to 13. prosince, aby se zaevidovali v Českém registru dárců krvetvorných buněk v pražském IKEM. Doufají přitom, že ke stejnému kroku motivují mnoho svých fanoušků.   

Život je boj. Pro někoho víc, než pro ostatní. Lidé s onemocněním krvetvorby doslova bojují o život a pomoci jim může jen takzvaně „ideální dárce“, který se však často těžce hledá. Proto je důležité, aby byl registr dárců co nejobsáhlejší.  A právě v tom má pomoci akce, která se uskuteční 13. prosince v XPLORE FITNESS PRAHA.

Rappeři Otakar Petřina, alias Marpo a Patrik Vrbovský, známý jako Rytmus, ten den odevzdají vzorek krve, a tím se zaznamenají do registru. Svým krokem samozřejmě chtějí motivovat i své fanoušky, aby je následovali.

Kromě náboru dárců proběhnou na místě i veřejné tréninky zápasníků, kteří budou bojovat na XFN 15. Akce bude zakončena stare downy hlavních hvězd galavečera.

BOJ NA DŘEŇ je projektem organizace XFN, Kapky naděje a Českého registru dárců krvetvorných buněk a má pomoci s léčbou leukémie.

 

Zapojit se může kdokoliv, kdo splňujete následující podmínky pro dárcovství:

> věk 18-40 let (evidence v databázi registru do 55 let věku dárce)

> hmotnost více než 50 kg

> dobrý zdravotní stav (žádné závažné onemocnění – ani v minulosti)

> bez trvalé medikace a léčby (výjimkou je antikoncepce)

> zdravotní pojištění platné v ČR

> ochota pomoci jakémukoliv pacientovi nejen z ČR, ale i ze zahraničí > info o registu zde: http://www.darujzivot.cz/o-nas/o-registru

Nemůžete-li se stát dárci, sdílejte tuto informaci. I to může někomu v budoucnu zachránit život.

 

Termín: čtvrtek, 13. prosince 2018, od 14.00

Místo: Na Příkopě 1047/17, Praha 1

 

 

Komentáře