Poslední verze hodinářské ikony, modelu Big Bang Unico Italia Independent Limited Edition, je výsledkem spolupráce mezi hodinářskými firmami Hublot a Italia independent, italské značky, kterou spoluzakládal Lapo Elkann.

Big Bang Unico Italia Independent Limited Edition je nejnovějším modelem v dlouhé řadě inovativních hodinek snoubící v sobě tradiční hodinářské řemeslo se špičkovými materiály.

Hublot-Big-Bang-Unico-Italia-Independent-designfather-13

U klasického 45mm pouzdra modelu Big Bang Unico Italia Independent představuje Hublot svůj exkluzivní inovativní materiál Texalium®. Jde o materiál z uhlíkových vláken spojených s hliníkem, který si zachovává lehkost díky uhlíkovým vláknům a k ní nabízí díky hliníku i lesklou patinu s možností barevné povrchové úpravy.

Hublot Big Bang Unico Italia Independent se vyrábí ve dvou barevných provedeních – modré a šedé. Řemínek je z modrého či šedého denimu se zapuštěnými cvoky v titanu a zapínáním z uhlíkových vláken, ale díky u zančky Hublot nyní již standardnímu a jednoduchému výměnnému systému „na jednu cvaknutí“ si majitel (nositel) může vybrat z široké škály řemínků a změnit tak vzhled svých hodinek během pár sekund. Navíc jsou voděodolné do 10 ATM (cca 100 metrů).

V hodinkách je použit vlastní výjimečný mechanismus Unico, automatický flyback chronograf s možností vynulování v libovolném čase s rezervou nátahu 72 hodin, přičemž unikátní je jeho umístění s duální spojkou a slavným „column wheel“ na okraji ciferníku.

Strojek Unico, jehož vývoj trval nejméně čtyři roky, je vyvrcholením haute horlogerie – vysoké hodinařiny. Jeho vývoj, konstrukce i výroba probíhají výhradě in-house – Hublot do nich zapojil své nejšpičkovější mikromechaniky a hodináře a všech 330 součástek strojků je jejich ruční práce. Hublot Big Bang Unico Italia Independent jsou osazeny sklíčkem, skrz nějž je vidět celý mechanismus. Jedná se o dokonalé spojení hodinářského mistrovství, inovace a designu v limitované edici 500 kusů. Každý kus se dodává v personalizovaném boxu, kde jsou navíc sluneční brýle Italia Independent navržené speciálně pro Hublota. Jsou ručně vyrobené s použitím vysoce výkonných adaptabilních čoček ve sklech a obroučky jsou ze stejného inovativního materiálu Texalium® jako pouzdro hodinek.

Komentáře