Nemyslete si, vozy BMW nejsou jen sportovní kupé, či luxusní limuzíny! Otestovali jsme BMW 325d Touring, které se zdá být ideální rodinnou volbou.BMW 325d Touring

Kdo by si kupoval BMW v provedení kombi? Jasně, přeci ti, kdo potřebují zavazadlový prostor alespoň trochu normálních rozměrů a přitom nechtějí přijít o příznačnou radost z jízdy. BMW 325d Touring je skvělým koktejlem praktičnosti a perfektních jízdních vlastností. O pohon se stará dvoulitrový vznětový čtyřválec s výkonem 165 kW, který umí s autem řádně zacvičit. Vysoký výkon je sice vykoupen trochu hlučnějším projevem, naopak spotřeba je naprosto příkladná.

BMW 325d Touring

Námi testovaný vůz se chlubil optickým M paketem, který znatelně přiostřoval výsledný dojem. Je pravda, že i přes fakt, že jsme seděli v kombíku, se na „tři dva pětku” na křižovatkách obdivně koukala celá řada lidí. Možná za to také mohly LED světlomety, možná uhrančivá barva Melbourne Red, možná velká 19palcová kola z lehkých slitin.

BMW 325d Touring

A jak si užijete jízdu za volantem? Jak patrno z názvu, ve kterém chybí označení xDrive, testované BMW bylo klasickou zadokolkou, což mnohé naznačuje. Ano, řízení kombíku, ve kterém se můžete každý víkend stěhovat na chalupu a zpět, bylo fantastické. Při správné práci s plynovým pedálem si leckdy můžete jen tak pro zábavu smýknout zadkem, v režimech Sport a Sport+ se tato zábava nadále umocňuje společně s tím, jak vám stále méně do řízení zasahuje stabilizace. A když máte dost srandiček, zapnete režim Eco Pro a jedete s lehkou nohou domů téměř za nic. Mimochodem, když už jsme zmínili tu chalupu, tak zavazadlový prostor BMW 325d Touring má objem 495 litrů a je-li opěradlo zcela sklopeno, prostor se zvýší až na působivých 1 500 litrů. Prostě stěhovací zadokolka, která může být s tímto motorem vaše od 1 136 200 Kč.

Lukáš Novák

Komentáře