Nová móda už se dávno nerodí u skic designérů nebo módních domů. To, co drtivě ovlivňuje módu v obchodech je streetstyle z fashion weeků. Odsud se totiž nejvýraznější exempláře dostanou do magazínů a na sociální sítě a pomalu se roztáčí kolo inspirace. 

Závěr minulého roku nám přinesl mnoho nezapomenutelných momentů a některé z nich budou za pár měsíců na vrcholu módy. Proto je dobré se připravit včas.

Neutrální tóny

Obléknout se od hlavy k patě do neutrálních tónů není zas tak snadné, jak by se mohlo zdát. Když totiž půjdete v jednom tónu krémové, existuje riziko, že budete vypadat jako masér z luxusního spa centra. Tudíž nejlepší, co můžete udělat, je vybrat víc neutrálních barev najednou a zahrát si na takové neutrální colour blocking. Krémová, světle šedá, karamelová, béžová a tak podobně.

Zásadní je celý look vždy rozbořit alespoň lehkým kontrastem a vůbec nejde o to, jak světlé barvy jsou. Podstatná je teplota barev a studená šedá bude v porovnání s teplejší béžovou ve fungujícím protikladu.

Barvy nahoru

A nahoru není myšleno obléknout barevný klobouk, ale vybrat si kabát v takové barvě, že budete vidět z Mezinárodní vesmírné stanice. Vyberte si klasický střih a design – bomber, trenč nebo peacoat – a bude jasné, že víte, co děláte. Pak si můžete s barvami hrát, jak chcete. Nejvhodnější jsou odstíny burgundy, sytá oranžová, královská modrá nebo smaragdová. Jen se vyhněte dalším barvám v jednom outfitu.

Šachový klub

A jak víme, šachisti nosí hlavně kostky, protože jim to připomíná šachovnici. Letos zapomeňte na skryté Burberry podšívky a jděte po plném arzenálu. Jste-li konzervativnější, doplňky jako třeba šály udělají své. I třeba košile nebo svetr zafunguje pro dostatečně výrazný efekt, každopádně pokud se toho nebojíte, můžete se podívat po celém kompletu.

Vytáhněte frčky

Armádní vlivy nejsou v módě nic zajímavého, protože od zelených bomberů, přes maskáčové mikiny a kalhoty až k trenčkotu, který jako vojenský kabát začal, nosíme to všechno. V následujících měsících ale vytáhnětě generálskou uniformu, nejen kabát pěšáka. Frčky, nášivky a extravagantní uniformní kabáty. Pokud se jako voják ne přehlídce necítíte, alespoň zahrňte camo, khaki a zlaté knoflíky.

 

Komentáře