Éra komunismu nebyla hrozná jen kvůli cenzuře a STB. Byla hrozná i kvůli módě. Inspirovat se disco érou je jedna věc, ale nadruhou stranu, ne všechno by se mělo s historie opakovat. Jako třeba vekslácký look.Už asi nekupčí s cizí měnou a malými podvody, ale stovky a tisíce mužů v naší milé zemi zapomněli na to, že i móda prochází evolucí a čas od času otevřít módní časopis má nějaký smysl. Rozhodně máte někoho takového v okolí, nebo je alespoň potkáte čas od času na ulici.

Pumy na nohou

Podle bot poznáš člověka a podle ologovaných Puma tenisek poznáš veksláka. Puma prošla úžasnou evolucí a jejich nové věci jsou skvělé. My ale mluvíme o těch retro kouscích, kterým jejich nositelé říkají „botasky“. V podstatě je jedno jaká je na nich značka, dokud vypadají následovně.

 

Zvednutý límeček (a nejlépe v několika vrstvách)

Protože když vzniklo polo tričko, nikoho nenapadlo, že ho nosit jenom na golf. Tady je tip: Oblékněte tři na sebe a u všech si zvedněte límeček. Tip jsme převzali od bezpočtu mužů, kteří stále chodí po českých ulicích. A to je přeci stylovka.

Hlavně „značkovej“ pásek

No díky bohu, že ne ledvinka. Kdyby Stalin pracoval s takovým zaujetím, s jakým mnoho mužů ukazuje velké a lacině působící „značkové“ pásky, všude na světě by bylo Rusko a komunismus.

Kožená bunda, ale nejlépe bíločerná

Pokud byl Brandův kožený křivák dar od Bohů, když ďábel tvořil bíločernou motorkářskou bundu s logy a nášivkami, musel být na lidstvo echt naštvaný.

 „Ten zlatej prsten je rodinný dědictví“

Když šlechta nosila zlaté prsteny jako symbol příslušnosti k rodu, nosili k tomu oblek. A nosili jeden s diskrétní elegancí. Když ale poskládáte outfit ze všech těchto aspektů a k tomu hodíte zlatý obrovský prsten – nejlépe několik – no vznikne nejen vekslák, ale navíc ještě boxer.

Ledvinka: Nová éra

Asi takhle, když jde mladý muž ve sportovním oděvu a má s sebou malou crossbody tašku, do které se mu vejde peněženka, telefon a kondomy, není to zas takový průšvih. Vyrábí se často v hezkém, minimalistickém designu a můžou fungovat. Hrůza ovšem je, když si něco podobného, často ale v „super mega sporty“ designu s gumovým logem neznámé asijské značky.

Jednoduše řečeno, pokud chcete přímo vědět co myslíme, jděte na Google a napište „Michal David“ a přejděte do sekce obrázky. To je nejpřesnější vizuální reprezentace.

Komentáře