V téhle části roku dostanete motivační citáty na každém kroku po deseti. Proto už je nepotřebujete. Namísto plánů na osobní zlepšování osobnosti a abstraktní předsevzetí, že budete víc pečovat o své zdraví, naplánujte si raději šatník.

Ano, sice můžete svěřit osud svého šatníku jen spontánním výrazům a své kartě, ale to není úplně nejlepší přístup. Může se totiž stát, jako se stalo snad každému z nás, že se seknete a pořídíte něco, co nebudete nosit nebo nevyzní přesně tak, jak by mohlo.

Prošli jsme všechny nadcházející trendy a vybrali jsme ty, které mají největší pravděpodobnost nevytratit se po dvou týdnech.

Manšestráky

Návrat módy ze sedmdesátých let nastal minulý rok a ač se budou vytrácet, manšestráky zůstanou. Nemusíte se bát toho, že budete vypadat jako šílený profesor chemie z vysoké. Naopak. Manšestráky umí být verzatilní, osvěžující a sám materiál má zajímavý efekt. K modrým, nebo ještě lépe petrolejovým manšestrákům můžete vzít od bílé košile až k šedé mikině. A skvěle k nim vypadá koňaková kůže.

 

Fanmail, info o ceně v e-shopu.

Bílé džíny

Bílý denim vypadá vždycky dobře, každý ho má rád a každému sluší. Jestli ironie z předchozí věty není jasná, tak raději přikládáme jasné vyjádření, že jde o ironii. Bílé džíny jsou velmi náročné na kombinování víc, než cokoliv jiného a velice snadno působí lacině. Avšak (!) při vhodně zvoleném looku mohou působit jako něco z Mcqueenových nebo Deanových filmů.

Zvolte raději krémový odstín, než úplně sněhově bílou a kombinujte je třeba s tmavou semišovou bundou a černým trikem.

Džíny od Putinovy oblíbené značky, Loro Piana. Info o ceně v e-shopu.

Reiss, info o ceně v obchodě.

Košile s výrazným pruhem

Nemusíte se bát, že budete vypadat jako chlapec v pruhovaném pyžámku. V létě bude vládnout svoboda volných košil a ty vypadají nejlépe, když jsou viditelně casual. Takže nehledejte u hladké bavlny, ale raději jděte do lnu. Žádné ostré límce a klidně i o dvě nebo tři velikosti větší, s ohrnutými rukávy a s rozhalenkou. To bude vypadat dobře jak k šortkám, tak k úzkým džínům nebo světlým chinos. Asi jako JFK na jachtě.

Camoshita, info o ceně v obchodě.

Freemans Sporting Club, exkluzivně prodává Mr. Porter.

Burgundy svetr

Podle Pantone bude hlavní barvou roku 2018 18-3838. Říká se jí Ultraviolet a je to drsný a výrazný odstín fialové. No, její sestřenice burgundy je ale nositelnější. Čím dříve si pořídíte svetr v tomto odstínu, tím dříve ho můžete nosit v zimě, na jaře a opět na podzim a v zimě, když chcete osvěžit nebarevná období.

MR P, exkluzivně na Mr. Porter.

Burberry, info o ceně v butiku.

Kalhoty s lampasem

Pokud vás ještě jejich vzhled nepřesvědčil, zde máte všechny podstatné důvody.

Topman, info o ceně v obchodě.

Dolce & Gabanna, info o ceně v butiku.

Lososové triko

Ač na léto s pastelovými barvami počítáme všichni, ta růžová, která byla všude kolem nás poslední měsíce je už pasé. Naproti tomu pastelová oranžová, korálová nebo lososová budou vypadat lépe a ne úplně předvídatelně. Velké plus je, že tato barva pomáhá snad každému odstínu obličeje být zářivější.

Burton, info o ceně v obchodě.

Jaeger, info o ceně v e-shopu.

„Neohrabané“ derby

Jestli existuje mantra o botách na rok 2018, je to rozhodně „hlavně odvahu a drzost“. Derby s pořádnými podrážkami jsou obrovské módní statement. Když k nim obléknete třeba navy chinos, vznikne perfektní rovnováha mezi extravagancí a klidem. Plus budete trochu vyšší.

AMI, prodává Mr. Porter.

Dries Van Noten, info o ceně v e-shopu.

Barevná krejčovina

Ač jsme všichni příznivci nadčasové šedé nebo černé klasiky, pořídit si jedno výrazněji barevné sako nemusí být úplně na škodu. Záleží na tom, jak moc zvládáte cizí pohledy. Pokud skvěle, jděte do růžové, žluté nebo třeba zelené. Jestliže se ale chcete držet při zemi, i taková výraznější modrá může být zajímavá. Využijete ho hlavně na jaře – k tmavým džínům na schůzku a k bílým džínům na riviéru.

Thom Sweeney, prodává Mr. Porter.

D&G, info o ceně v butiku,

Sofistikované plavky

Elegantní a sofistikované plavky, které mají zip a knoflík jsou velice univerzální věc. Zaprvé, pokud budete léto trávit v nějaké přímořské destinaci, na rozdíl od běžných volných plavkových šortek vám projdou i do města. Zadruhé vám vydrží delší dobu, protože více švů a více šití znamená obvykle lepší kvalitu.

Orlebar Brown, info o ceně v e-shopu.

Orlebar Brown, info o ceně v e-shopu.

Objevitelskou bundu

Pokud ještě takový kabát nemáte, je nejvyšší čas. Sportovní a vhodný na lezení po skalách, na ranč ale stejně umí vypadat dobře i ve městě. Jde o trochu Petera Pana v módě, protože nikdy nezestárne.

Barbour, info o ceně v obchodě.

Tom Ford, info o ceně v obchodě.

Komentáře